Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Квітень » 11 » Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона - World Parkinson's Day
09:07
Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона - World Parkinson's Day

 

ПАРКІНСОНІЗМ - ХВОРОБА НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

 

 

 

 

 

 

11 квітня в усьому світі з ініціативи Всесвітньої організації охорони

 здоров'я відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

 

Дата вибрана звичайно ж не випадково. Саме 11 квітня народився Джеймс Паркінсон, англійський лікар, який описав хворобу, що носить тепер його ім'я.

Основна мета свята - це підвищення обізнаності громадськості про цю жахливу хворобу і надання допомоги тим, хто від цієї хвороби страждає.

Окремо хочеться згадати про символ Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона. Це Червоний Тюльпан, який вивів в 1980 році голландський садівник Ван дер Верелд, також вражений паркінсонізмом. При цьому за "тюльпан доктора Паркінсона" (так його назвав голландець) флорист отримав спеціальний приз лондонського Королівського товариства Садівників.

Хвороба Паркінсона - це хронічне дегенеративне захворювання нервової системи. Людина, яка хворіє на цю недугу втрачає здатність контролювати свої рухи. Захворювання розвивається відносно повільно, але має схильність до прогресування. На сьогоднішній день близько 4% населення похилого віку (в основному жінок) страждають від проявів паркінсонізму.

Поява хвороби Паркінсона до кінця не вивчена, але в якості причин захворювання вважають: спадковість або генетичну схильність; старіння; вплив деяких токсичних речовин; атеросклероз судин головного мозку; вірусні інфекції, що призводять до постенцефалітічного паркінсонізму; важкі і повторні черепно-мозкові травми; перенесені мозкові інсульти на тлі гіпертонічної хвороби.

Основними симптомами хвороби є:

  • тремтіння в спокої однієї або декількох кінцівок;
  • зменшення кількості рухів, сповільненість при виконанні рухів;
  • відчуття скутості в м'язах при виконанні рухів;
  • нестійкість у вертикальному положенні тіла.

Також хвороба Паркінсона порушує міміку, гіподінамічний вираз обличчя, тон голосу, змінюється почерк (людині стає важко писати). При ходьбі хворі не роблять рухів руками, для них характерна боксерська поза. Це захворювання більше позначається на фізичному стані людини, але не на інтелекті.

Як запобігти хворобі Паркінсона 

Органічне харчування 

Учені виявили високий рівень пестицидів у мозку пацієнтів із хворобою Паркінсона. Крім того, дослідження показують, що працівники сільського господарства, які зазнають впливу пестицидів, мають значно вищі показники захворюваності на Паркінсона, ніж широка громадськість. Тому дуже важливо контролювати якість та походження їжі, яку вживаєте ви та ваші близькі.

Свіжі овочі 

Науково доведено, що фолієва кислота значно знижує ризик розвитку хвороби Паркінсона. Найкраще джерело фолієвої кислоти — це темно-зелені овочі (броколі, шпинат, зелень, брюссельська капуста, спаржа). Вітамін В можна також знайти в авокадо, бобових і сочевиці.

 

Жирні кислоти Омега-3

Дослідження 2008 р. в Канаді підтвердило ефективність Омега-3 у профілактиці хвороби Паркінсона. Ці кислоти допомагають збалансувати рівень холестерину, підвищити імунітет та покращують серцево-судинне здоров’я. Омега-3 є своєрідним будівельним матеріалом для мозку, нервової та ендокринної систем.

Вітамін D3 

Дослідники виявили, що близько 70% пацієнтів із ранньою хворобою Паркінсона мають низький рівень вітаміну D. Як вітамін він стимулює утворення особливого транспортного білка у слизовій оболонці кишківника, який переносить кальцій та фоcфор до кісткової та м’язової тканин.

За рахунок цього у крові підтримується постійний рівень кальцію та фосфору, що необхідно для формування та росту кісток, профілактики остеопорозу, переломів, рахіту і псування зубів, а також спазмів у м’язах.

Регулярні фізичні вправи

  • Ходьба — це проста і доступна кожному фізична активність, що допоможе підтримувати в нормі вагу і бути здоровим. Інтенсивна 10-хвилинна щоденна прогулянка на свіжому повітрі дуже корисна для організму і може бути частиною рекомендованих 150 хв щотижневих вправ.
  • Їзда на велосипеді — це корисна і захоплива вправа, доступна людям різного віку та всіх верств суспільства.
  • Йога — комплекс вправ, що поєднують силу, гнучкість і дихання задля поліпшення фізичного та психічного самопочуття.
  • Фізичні вправи: щоб уберегти й покращити здоров’я, літнім людям слід щотижня займатися двома видами фізичної активності: аеробними та силовими вправами.

Кількість фізичної активності, потрібної організму щотижня, залежить від вашого віку.

Зниження стресу

Найважливіше, що ми можемо зробити для нашого фізичного і ментального здоров’я, — це зниження стресу. Усі стреси — фізичні, емоційні та хімічні — спричиняють запалення і довгострокове пошкодження усього тіла.

Незалежно від того, чи ви цікавитеся профілактикою хвороби Паркінсона, чи способами полегшити її симптоми, пам’ятайте, що будь-яка із наведених вище порад тільки допоможе вашому здоров’ю.

Помітивши у себе чи у когось з близьких такі симптоми, зверніться до лікаря!

У разі вчасного діагностування та лікування пацієнти з хворобою Паркінсона можуть тривалий час продовжувати своє попереднє активне життя.

Правильну схему лікування може призначити лише досвідчений лікар - невролог.

 Паркінсонізм - це не вирок, не смертельна хвороба. Правильна дієта, режим фізичних навантажень і повсякденної активності, правильний прийом лікарських препаратів, правила безпеки в повсякденному житті, відповідна організація домашнього побуту і багато іншого можуть допомогти пацієнтам, що страждають на паркінсонізм.

Головне - не залишатися один на один зі своїм захворюванням!

 

За джерелом:

https://celebratoday.com/uk/events/april/11/world-parkinson-s-day

 

Фото – з відкритих джерел 

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

Переглядів: 113 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Неділя, 22.12.2024, 07:04
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024