СВЯТО ЗНАВЦІВ ЛЮДСЬКОЇ ДУШІ
В Україні нині, 23 квітня, відзначають професійне свято психологи
і люди, котрі причетні до цієї професії, - Всеукраїнський день психолога.
Психологом називають фахівця, який займається вивченням духовного життя і законів поведінки людини, допомагає їй знайти гармонію, як з самим собою, так й оточуючими людьми.
Ця професія з'явилася недавно і сьогодні багато хто плутає з нею схожі за звучанням, але зовсім різні за значенням професії - психотерапевт і психіатр. Останні - це лікарі, які отримали дипломи в медичних навчальних закладах, а психолог не є лікарем, він тільки отримав свою освіту з дисципліни «Психологія». Предмет його роботи не психіка людини, а його душевний стан і внутрішній світ.
Психологія, як наука виникла в 1879 році, коли відкрилася перша психологічна лабораторія в Лейпцигу. Пізніше відкриваються аналогічні лабораторії і школи в інших країнах, розвиваються різні напрямки психології: арт-терапія, гіпноз, гештальтпсихологія, клієнт-центрована терапія, коучінг, біхевіоризм, психоаналіз, гуманістична психологія і т.д.
Сьогодні свої знання і досвід психологи використовують у багатьох життєвих сферах: в сім'ї, в політиці, в медицині, в спілкуванні, в освіті, в мистецтві, в економіці і на виробництві.
Основними видами діяльності психолога є: консультування, психологічна діагностика та психологічний тренінг. Деякі психологи поєднують всі ці види діяльності, але найчастіше спеціалізуються в чомусь одному. Багато психологів займаються викладанням психології або науковими дослідженнями. Психолог дає можливість людині поглянути на життя в цілому і на його проблему трохи під іншим кутом. Все, що з нами відбувається - це робимо ми самі, це справа наших з вами рук. Звідси висновок - щоб змінити світ, треба змінитися самому.
Потрібно відзначити, що психолог повинен володіти певними як душевними, так і професійними якостями. Безумовно, він повинен бути добрим і небайдужим до інших людей, вміти уважно слухати і чути співрозмовника. Йому просто необхідні такі якості як кмітливість, логіка, уміння аналізувати і робити висновки. Але перш за все, він повинен володіти стресостійкістю. Під час роботи з пацієнтами, психолог повинен вміти відгороджуватися від чужих проблем, не приймати все близько до серця і не плутати професійне співчуття з співчуттям людським.
Сьогодні хотілося б привітати психологів з їх професійним святом і подякувати за нелегку працю «лікарів» наших душ!
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/april/23/day-of-psychologist-ukraine
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|