Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Квітень » 30 » Нині - Вальпургієва ніч
21:37
Нині - Вальпургієва ніч

 

НЕЗВИЧАЙНА НІЧ

 

 

 

 

 

Вальпургієва ніч – одне з найбільш значущих язичницьких свят, яке асоціюється

з приходом весни. Свято відбувається щороку у ніч з 30 квітня на 01 травня.

 

Щорічно 30 квітня на більшій частині Центральної і Північної Європи відзначають - Вальпургієву ніч. Ніч названа саме так, на честь черниці, яка жила в VIII столітті і заснувала в Німеччині монастир. Свята Вальпурга була дуже популярна. Її шанували як святу.

День Вальпурги - 1 травня, тому і ніч напередодні названа в її честь. Вираз «Вальпургієва ніч» вперше було зафіксовано в середині XVII століття, а перша відома письмова поява його перекладу на англійську мову відноситься до XIX століття.

Варто зазначити, що у свята існує й інша таємниця, зовсім не християнська. Ще в середні віки вважали, що саме в Вальпургієву ніч відьми з усього світу зустрічаються на вершинах гір, танцюють і бенкетують. Саме тому 30 квітня існує традиція палити вогнища, щоб розігнати нечисту силу, яка злетілася на шабаш. Вогонь, вірять європейці, лякає духів і привертає весну.

Вальпургієва ніч відзначається вже десятки століть. У цей день просто необхідно робити добрі справи, а ніч з 30 квітня на 1 травня бажано провести з сім'єю, насолодитися товариством одне одного і очистити свій розум від негативних думок, так як вони можуть стати джерелом багатьох бід і негараздів.

Згідно прикметам, в цю ніч багато людей бачать віщі сни. Вночі з 30 квітня на 1 травня ви можете побачити майбутнє або відчути уві сні наближення небезпеки. Також в цю ніч можна побачити судженого або суджену.

У цей день люди вішали гілочки листя навколо своїх будинків і ферм, щоб відігнати злих духів. Також залишали підношення їжі і меду для мертвих, які, як вважалося, ходили по землі в цей день.

Щоб захиститися від злих сил, люди у Середньовіччі розводили у ніч на 1 травня величезні вогнища, на яких спалювали опудала, що символізували нечисть. Це дійство супроводжувалося хороводами та ігрищами. Одночасно люди зверталися до Бога, просячи послати їм щедрий урожай та здорове потомство.

Література і мистецтво неодноразово зверталися до теми Вальпургієвої ночі. Свою данину віддала їй і класична музика. Так, наприклад, композитор

Шарль Гуно в опері «Фауст» створив надзвичайно колоритну за музичною мовою, хореографічну картину «Вальпургієва ніч», яка згодом отримала самостійне життя як одноактний балет, який користується популярністю і в наші дні. 

 

За джерелом:

https://celebratoday.com/uk/events/april/30/walpurgis-night

 

Фото – з відкритих джерел 

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

Переглядів: 89 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 06.12.2024, 06:54
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024