СТИХІЙНІ ЛИХА - ЧАСТІШАЮТЬ
15 травня щорічно у всьому світі відзначають Міжнародний
день клімату або Всесвітній день захисту клімату на Землі.
Сьогодні темпи зміни клімату несуть з собою постійно зростаючу загрозу для здоров'я людей, їх зайнятості та безпеки. Головна мета створення такого свята - привертання загальної уваги до найгострішої, злободенної проблеми зміни клімату і можливості кожного жителя Землі вплинути на поліпшення ситуації. Ставки ніколи не були настільки високі: згідно з науковими даними, температурні показники б'ють всі рекорди, зростає концентрація парникових газів, підвищується рівень моря, а стихійні лиха набувають все більш руйнівної сили.
До затвердження спеціального дня метеорологи всього світу неодноразово піднімали питання про насування екологічної катастрофи. Безумовно, нашу планету необхідно рятувати, необхідно спробувати уберегти її від самих себе, інакше наступні покоління не зможуть побачити всю красу природи.
Однією з головних проблем на сьогоднішній день, що ведуть до незворотних кліматичних змін на планеті, є підвищення концентрації парникових газів в атмосфері. Так званий парниковий ефект - це підвищення температури поверхні землі через нагрівання нижніх шарів атмосфери скупченням парникових газів. В результаті температура повітря стає більше, ніж повинна бути, а це призводить до незворотних кліматичних наслідків. Дана екологічна проблема існує вже давно, але вона не була такою актуальною, як сьогодні. З розвитком сучасних технологій щорічно збільшується кількість джерел, які забезпечують парниковий ефект в атмосфері.
Основні причини парникового ефекту такі:
- використання горючих корисних копалин в промисловості (вугілля, нафти, природного газу, при спалюванні яких в атмосферу виділяється величезна кількість вуглекислого газу та інших шкідливих сполук);
- лісові пожежі;
- розкладання і горіння сміття сприяють збільшенню парникових газів;
- транспорт (автомобілі виділяють вихлопні гази, які також забруднюють повітря);
- вирубка лісів, які поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, а із знищенням кожного дерева на планеті збільшується кількість СО2 в повітрі;
- збільшення населення впливає на зростання попиту продуктів харчування, одягу, житла, і щоб це забезпечити, зростає промислове виробництво, яке все інтенсивніше забруднює повітря парниковими газами;
- агрохімія і добрива містять різну кількість з'єднань, в результаті випаровування яких виділяється азот.
Підвищення температури повітря призводить до того, що ті території, які мало зволожуються атмосферними опадами, стають посушливими і непридатними для життя. Тут гинуть врожаї, що призводить до продовольчої кризи населення даної місцевості. Також тварини не знаходять харчування, оскільки через нестачу води вимирають рослини.
Погіршення клімату Землі робить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, сумно позначається на стані природних ресурсів і збалансованому розвитку держав.
У Міжнародний день клімату необхідно нагадати жителям планети про існуючу глобальну проблему і показати шляхи її вирішення. В першу чергу необхідно припинити повсюдну вирубку лісів, садити нові дерева і чагарники, оскільки вони поглинають вуглекислий газ і виробляють кисень. По можливості використовувати електромобілі, як наслідок - скоротиться кількість вихлопних газів. Можливий і такий варіант - з машин пересідати на велосипеди, що зручніше, дешевше і безпечніше для екології. Варіантів безліч і сьогодні кожен окремий громадянин може своїми персональними діями показати шляхи вирішення проблеми зміни клімату.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/may/15/international-climate-day
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|