АМЕРИКАНСЬКА ПОПРАВКА
Американський Червоний Хрест, заснований Кларою Бартон з групою однодумців
21 травня 1881 року у Вашингтоні, відзначає сьогодні свій 143 день народження.
Подорожуючи Європою, вчителька Клара Бартон, котра стала засновницею Американського Червоного Хреста, вперше почула про те, що у Швейцарії виник Міжнародний рух Червоного Хреста.
Повернувшись додому, вона розгорнула широку кампанію щодо організації Американського Червоного Хреста. В необхідності цього кроку вона переконала президента і конгресменів в уряді країни. Це дало змогу США долучитися до нового міжнародного гуманістичного руху у світі, який на той час приступив до ратифікації Женевської Конвенції, що захищала життя поранених під час війни. Сполучені Штати Америки ратифікували її в 1882 р.
Перший місцевий філіал Американського Червоного Хреста був створений 22 серпня 1881 в Денсвіллі (Dansville), штат Нью - Йорк.
Клара Бартон очолювала Американський Червоний Хрест впродовж 23 років. Вона організувала і посприяла участі нової гуманітарної організації у національних і міжнародних кампаніях з надання допомоги при різних стихійних лихах і збройних конфліктах. Допомагала рятувати поранених під час іспано - американської війни.
Успішно провела кампанію за включення такого пункту, як рятувальні операції в мирний час, - частиною обов'язкової статутної роботи Міжнародного Руху Червоного Хреста. Її пропозиції зараз називають «Американською поправкою», яка спочатку зустріли певний опір в Європі.
Перед Першою світовою війною Американський Червоний Хрест проводив програми з надання першої допомоги та забезпечення рятувальних операцій на воді. Червоний Хрест Америки допомагав населенню при різних стихійних лихах, епідеміях, лісових пожежах тощо. Медичні сестри налагодили догляд вдома.
З початком Першої світової війни відзначається швидке зростання Товариства . Кількість місцевих філій збільшилося від 107 в 1914 р. до 3864 в 1918 р. Кількість членів Товариства зросла з 17 тисяч до більш, ніж 20 мільйонів осіб і близько 11 мільйонів членів Молодіжного Американського Червоного Хреста.
Населення пожертвувало молодій організації 400 мільйонів доларів грішми й іншими видами допомоги, щоб підтримати роботу Американського Червоного Хреста, включаючи програми допомоги для американських та союзницьких сил і цивільних біженців.
Американський Червоний Хрест укомплектовував лікарні і загони, створені із санітарних машин та залучив 20 000 підготовлених медичних сестер для надання медичної допомоги пораненим на фронті військовим. Крім того, медичні сестри Американського Червоного Хреста брали найактивнішу участь у боротьбі з всесвітньою епідемією грипу в 1918 році.
Після війни, Американський Червоний Хрест зосередився на обслуговуванні ветеранів та розширенні програм з вивчення типових правил з безпеки, профілактики нещасних випадків, догляду вдома за хворими та на просвіті в питаннях щодо здорового харчування.
Він також забезпечував надання допомоги жертвам таких великих стихійних лих, як повінь на річці Міссісіпі в 1927 році та сильна посуха і Велика депресія впродовж 1930 -х років.
Такими були перші кроки Американського Червоного Хреста. Про його подальшу історію – див. за посиланням: https://nationaltoday.com/national-american-red-cross-founders-day/
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|