НЕ ДОПУСТИТИ ВИМИРАННЯ ВИДІВ!
Міжнародний день біологічного різноманіття відзначається щорічно 22 травня,
відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийняте нею 08.02.2001 року.
Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.
Цікаві факти про жаб
Жаби - це амфібії, що населяють практично всі частини світу. Вони живуть всюди - у водоймах або болотах, на землі, навіть на глибині декількох метрів в твердому шарі глини, на деревах. Найбільший представник жаб’ячого світу - жаба-Голіаф (Conraua goliath). Ця гігантська жаба може важити більше трьох кілограмів, її довжина становить близько 90см. Найменші жаби, що живуть на Кубі, мають довжину тіла від 8,5 мм до 12 мм, одна з них цілком може поміститися на нігті вашого мізинця
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
- Втрата та фрагментація природного середовища;
- Конкуренція з боку інвазивних видів;
- Забруднення навколишнього середовища;
- Глобальні кліматичні зміни;
- Опустелювання;
- Зростання населення і надмірне споживання;
- Безрозсудне використання природних ресурсів.
Багато з цих факторів є результатом господарської діяльності людей, а також війн і збройних конфліктів. Війна з рф завдала довкіллю України збитків на трильйони гривень. На даний час їх важко підрахувати, але коли закінчаться бойові дії, тоді картина цієї руйнації стане цілком ясною. Як би так не було, флору і фауну треба берегти, бо це наше життєве середовище.
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=111
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|