Головна » 2024»Травень»23 » У Миколаївській громаді відкрили відділ підтриманого проживання осіб старшого віку та з інвалідністю (ВІДЕО)
20:12
У Миколаївській громаді відкрили відділ підтриманого проживання осіб старшого віку та з інвалідністю (ВІДЕО)
ТУРБОТА ПРО ЛЮДЕЙ У ПОТРЕБІ
У Миколаєві 22 травня відкрито «Центр надання соціальних послуг Миколаївської міської ради
Стрийського району Львівської області», який є повноцінним відділом підтриманого проживання осіб
похилого віку та тих, хто має інвалідність.
Про цю подію зазначається на сторінці Максима Козицького, начальника Львівської обласної військової адміністрації, у соціальній мережі Фейсбук.
Миколаївська міська територіальна громада стала першою на Львівщині, де за підтримки з обласного бюджету відкрили відділ підтриманого проживання для людей похилого віку та з інвалідністю.
Громада перемогла у конкурсі в межах Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення.
Це дало можливість виділити з обласного бюджету 1 мільйон 700 тисяч гривень на ремонт будівлі та благоустрій довкола неї. Ще майже 409 тисяч гривень виділили з місцевого бюджету.
Умеблювати, забезпечити відділ необхідною технікою і витратними матеріалами допомогли меценати.
Облаштували відділ на базі колишньої амбулаторії. Зараз тут проживають пʼятеро осіб – з Херсона, Бахмута, Торецька та Лисичанська. Загалом зможуть прийняти 15 мешканців.
Обласні соціальні заклади Львівщини переповнені. Тому критично необхідно, щоб включалися громади й у маленьких відділах та будинках підтриманого проживання дбали про людей з вразливих категорій на своїх територіях.
Дякуючи координації Львівська обласна державна адміністрація з місцевими громадськими організаціями та фінансовій допомозі від міжнародних партнерів центри вже запрацювали у Стрию, Дрогобичі та Львові, невдовзі – у Підкамені.
Створення таких центрів – правильний підхід у процесі деінституціалізації інтернатних закладів. Важливо, щоб вони зʼявилися у кожній громаді нашої області.
Ми розуміємо, що ресурси обласного, місцевих бюджетів, донорів – обмежені, тому треба працювати над тим, щоб заклади мали свої доходи. Так, наприклад, у відділі в Миколаївській громаді невдовзі зʼявиться теплиця, також планують облаштувати майстерню.
Сподіваємося, що згодом відділ зможе заснувати і соціальне підприємство, щоб реалізовувати продукцію, яку вирощують та виготовляють підопічні.
Мета: допомогти людям соціалізуватися та навчитися бути максимально самостійними у побуті.
Дуже багато залежить від керівництва громад. Щиро дякую Андрію Щебелю за те, що у Миколаївській громаді зʼявилася гарно облаштована установа, у якій подбали також про безбарʼєрність, і тепер люди з вразливих категорій можуть жити у ній, навчатися, працювати і проводити дозвілля.
Сподіваюся, що приклад Миколаївської громади надихне інших соціальних працівників Львівщини, а може й інших областей України, на гідну допомогу людям у потребі.