КУЛЬТУРА ДОНОРСТВА – ПЕРШІ КРОКИ
До Всесвітнього Дня донора у Медичній клініці УКУ відбувся Red Brunch –
захід зі збору донорської крові Фонду Яніни Соколової у різних містах України.
Мета цього проєкту — розвиток культури донорства, підтримка військових та онкохворих пацієнтів. Медична клініка УКУ вперше долучилася до цього суспільно-важливого проєкту разом з Фондом Яніни Соколової. Подія стала майданчиком, який у важкі часи об’єднав різні організації, задля спільної мети і допомоги.
«Хочу висловити вдячність за ініціативу і допомогу в організації Медичній клініці УКУ і подякувати усім донорам, які виділили час і прийшли на донацію. Це ще один шанс показати українцям їхню відповідальність один перед одним і тими, хто нас захищає. З початком повномасштабної війни в Україні існує гостра потреба донорської крові не лише для військових, а й для цивільних. Здаючи кров, донор надає шанс на життя! Ми прагнемо популяризувати культуру донорства та заохотити усіх ставати донорами на регулярній основі», – розповіла Оксана Поліщук, проєктна менеджерка Фонду Яніни Соколової.
З нею погоджується Єлизавета Доценко, проєктна менеджерка Медичної клініки УКУ наголошує, але зазначає, що головна мета заходу на даний час — допомогти українським захисникам та захисницям: «У час війни є велика потреба у донорській крові, яка може врятувати життя. Сьогодні здали кров 54 людини, а це потенційно понад 150 врятованих життів».
Серед тих, хто наважився на донорство крові вперше – Надія Шимків, студентка УКУ: «Велику роль у прийнятті цього рішення відіграли мої друзі. Вони розповіли про власний досвід донорства. Їхні слова підтримки мотивували мене стати частиною цієї благородної справи. На мій погляд, кожен свідомий громадянин зобов’язаний робити особистий внесок у перемогу. Поділитися кров’ю з воїнами, які щодня захищають моє життя – це маленька добра справа, яку мені сьогодні вдалось зробити. Багато людей відмовляються від донорства не через фізичні протипоказання, а через “страх голки”. Ще донедавна, здача крові з вени була для мене також серйозним викликом, від якого пітніють долоні. Але я змогла подолати страх. Усвідомлення того, що твоя кров рятуватиме життя людей, окриляє, додає сил, долає біль і власний страх».
Для Юлії Цимбали це вже десята донація. Дівчина вважає себе досвідченою доноркою і добре знає, як треба готуватись до здачі крові: «Я намагаюся регулярно здавати кров, найперше для військових. Одна порція донорської крові може допомогти трьом людям. Для тих, хто вагається, раджу спробувати бодай раз і прислухатись до свого організму. Кров варто здавати лише тоді, коли почуваєшся цілком здоровим і повним сили, аби швидко відновитись. А ще важливо контролювати рівень гемоглобіну та вагу».
Безпосередньо роботою з донорами та забором крові займались фахівці з Львівського обласного центру служби крові. Загалом на подію зареєструвалось понад 120 охочих поділитись своєю кров’ю. Однак медики не усіх допустили до забору крові. Лікарі наголошують – щоб стати донором, потрібно відповідально ставитись до власного здоров’я та дотримуватись відповідних рекомендацій.
«Ми дуже вдячні за професійність та залученість наших колег з Львівського обласного центру служби крові. Red Brunch – важлива ініціатива, яка не лише рятує життя, а й через популяризацію донорства, формує націю свідомих та небайдужих громадян», – підсумувала Єлизавета Доценко.
Одним з важливих напрямів діяльності УКУ у Стратегії розвитку 2030 є зцілення ран війни. Медична клініка УКУ покликана виконувати це завдання, тому відкрита до співпраці та готова долучатись до важливих ініціатив, які допомагають плекати здорову націю, піклуватись та підтримувати наших захисників, розвивати освіту та медицину в Україні.
За джерелом:
https://ucu.edu.ua/news/donorska-krov-mozhe-vryatuvaty-chyyes-zhyttya-a-kultura-donorstva-tsilu-natsiyu/
Фото – УКУ/ Фейсбук
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|