Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Червень » 19 » Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту
16:19
Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту

СЕКСУАЛЬНА НАРУГА - ВІЙСЬКОВИЙ ЗЛОЧИН

 

 

 

 

 

 

Щорічно 19 червня світ відзначає доволі молоду, проте важливу подію –

Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

 

 

Про це повідомили в групі Бахмут – Громадська рада, з посиланням на фейсбук  Товариства Червоного Хреста України.

Таку дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй 19 червня 2015 року. Дата святкування обрана на честь прийняття резолюції Ради безпеки стосовно сексуального насильства, що відбулось саме цього дня у 2008 році.

Насильство сексуального характеру є однією із військових стратегій, суть якої в залякуванні населення, отриманні таким чином повного контролю над ним тощо.

Міжнародне гуманітарне право забороняє та засуджує СНПК.

До сексуального насильства в умовах збройного конфлікту належить:

-зґвалтування

- сексуальне рабство

- примусова проституція

- примусова вагітність

- примусові аборти

- примусова стерилізація

- примусові шлюби

Та будь-які інші зіставні за ступенем тяжкості форми сексуального насильства по відношенню до жінок, чоловіків, дівчаток чи хлопчиків, які мають пряме або непряме (тимчасове, просторове або причинно-слідче) відношення до конфлікту.

У війні росії проти України факти застосування сексуального насильства трапляються з 2014 року. Але після повномасштабного вторгнення російські війська застосовують сексуальне насилля саме як метод ведення війни в небачених раніше масштабах – зокрема, для залякування, помсти чи «покарання» цивільного населення на окупованих територіях. Сексуальне насилля застосовується до жінок, чоловіків та дітей.

Станом на червень 2024 року з початку повномасштабного вторгнення прокурори зафіксували 298 фактів СНПК (серед постраждалих 109 осіб – це чоловіки, 189 – жінки, з них 15 неповнолітніх, з яких 14 дівчат та 1 хлопець). Серед зафіксованих випадків СНПК наявні такі види як: зґвалтування, каліцтво або насильство над статевими органами, примусове оголення, погрози та спроби зґвалтування, примус дивитися на сексуальну наругу над близькими особами тощо.

Наразі зафіксована найбільша кількість випадків сексуального насильства у Херсонській області – 91, у Київській області – 57, у Донецькій області – 75, у Харківській області – 33, у Запорізькій області – 19, у Чернігівській області – 8, у Луганській області – 3, у Миколаївській області – 10, у Сумській області – 2.

Зазначимо, що СНПК становлять серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, якщо вони скоєні по відношенню до осіб, що користуються захистом, в контексті міжнародного збройного конфлікту або у зв’язку з ним, коли вчинені діяння підпадають під визначення «катування або жорстокого поводження», або становлять собою «умисне заподіяння тяжких страждань або серйозної шкоди здоров’ю».

Український Червоний Хрест реалізовує проєкт щодо прав постраждалих від сексуального насильства під час збройної агресії за підтримки Французького Червоного Хреста.

 

За джерелом:

https://www.facebook.com/photo?fbid=876663314505540&set=a.487307143441161

 

Дайджест – ТЧХУ/Фейсбук

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

 

Переглядів: 100 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 30.12.2024, 20:06
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 22
Гостей: 22
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024