МІНИ І БОЄПРИПАСИ – НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ
Заняття з мінної небезпеки пройшло у клубі «Багато сердець» у День Конституції
України 28 червня. Тож його учасники врахували у своїй роботі також і цю особливість.
Із серії занять, проведених у червні, з мінної небезпеки у дитячих клубах УДЮМК Личаківського району м. Львова, це заняття у клубі «Багато сердець» стало шостим за рахунком.
Педагог - організатор Ольга Ніколаєва, відкриваючи заняття, привітала учасників з Днем Конституції України і представила червонохрестівців: Ірину Апостолюк, голову Личаківського представництва Львівської обласної організації ТЧХУ та Богдана Дзядика, волонтера з напрямку мінна небезпека Львівської ОО ТЧХУ.
Ірина Федорівна розповіла дітям, що в Конституції України проголошено забезпечення прав і свобод всім громадянам. Головне значення Основного закону полягає в тому, що Україна є демократичною, правовою та соціальною державою. І оскільки цей документ є основоположним з точки зору законодавства, всі інші закони мають бути орієнтованими саме на Конституцію.
Одним з них є закон про Український Червоний Хрест, в якому зазначено, що найвищою цінністю є людське життя. А отже і програма «Мінна небезпека», призначена для його збереження.
Волонтер Богдан Дзядик продовжив тему про напрямок «мінна небезпека». Він повідомив, що з початку повномасштабної війни, у ТЧХУ розроблена і діє програма «Безпечніша поведінка та підвищення обізнаності про ризики мін і вибухонебезпечних залишків війни». За час її запровадження волонтерами - червонохрестівцями проведено дорослим і дітям тисячі сесій з мінної небезпеки по всій країні.
Для дорослих – одна програма, для дітей інша, що відповідає віковим категоріям засвоєння викладеного матеріалу.
Під час заходу, було розглянуто такі теми:
- що таке міни та їх різновид;
- вибухонебезпечні залишки війни;
- міни-пастки;
- про небезпеку суб-боєприпасів;
- вплив мін та вибухонебезпечних залишків війни на життя людей;
- небезпечні місця;
- маркувальні знаки;
- приклади небезпечної поведінки;
- алгоритм дій при виявленні мін та вибухонебезпечних предметів.
Кожну тему супроводили слайди і діти мали змогу добре роздивитися різні типи мін і вибухонебезпечних предметів, щоб при зустрічі з ними не розгубитися, а діяти упевнено і без паніки.
Прощаючись, лектор, ще раз нагадав дітям про те, що ніколи не можна забувати головний алгоритм дій при зустрічі з мінами, або з нерозірваними боєприпасами:
- зупинись;
- не панікуй;
- не торкайся;
- телефонуй 101, 102 або 112.
Допомагали у проведенні цього заняття, крім педагога - організатора Ольги Дмитрівни, її колеги - Наталія Мельник-Карпій, Софія Павлишин, Квітослава Мороз, котрим ми щиро дякуємо за їхнє розуміння важливості навчання дітей розпізнавати «зачаєну смерть».
Бережіть себе!
Ми поруч!
Фото – Ірини Апостолюк та педагогів-організаторів
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|