Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Червень » 29 » День заснування Нобелівської премії
21:44
День заснування Нобелівської премії

 

ВИДАТНА ПОДІЯ

 

 

 

 

 

 

 

29 червня кожного року в світі відзначають День заснування Нобелівської премії.

 

Саме в цей день в 1900 році був утворений Фонд імені Нобеля. Тому і вважають 29 червня Днем заснування Нобелівської Премії.

Вручення Нобелівської премії є шведським святом, проте воно набуло популярності на всій планеті. Щорічну подію прийнято вважати знаковою для всієї світової громадськості, але особливо її чекають люди, чия професійна діяльність і світогляд пов'язані з медициною і фізіологією, хімією, літературою, фізикою, економікою (з 1969 року), а також видатні особистості, які сприяють встановленню миру в усьому світі.

Підставою для отримання премії може стати революційний винахід, видатні дослідження в галузі науки, великий внесок в справу розвитку суспільства. Премія стає своєрідним підтвердженням значимості особистості у світовій культурі та підкреслює її визнання на міжнародному рівні.

Засновником премії є шведський вчений і винахідник Альфред Бернхард Нобель, на рахунку якого понад 355 винаходів. Найбільш відомим відкриттям вченого став динаміт. За все своє життя досліднику вдалося зібрати величезну грошову суму, яку він, однак, не поспішав витрачати. Більшу частину заощаджень він заповів на заснування заохочень видатним вченим. В результаті підписання відповідного заповіту і був організований Фонд імені Нобеля 29 червня 1900 року.

Наймолодшим лауреатом стала в 2015 році Малала Юсафзай. Вона отримала Премію миру у віці всього 17 років. Найстарішим став 90-річний Леонід Гурвіч, який отримав Нобелівську премію з економіки в 2007 році. Нобелівська премія має статус найпрестижнішої нагороди на планеті, яку прагнуть отримати всі вчені представлених галузей. Варто відзначити, що в професійному співтоваристві Нобелівська премія з економіки користується безумовним авторитетом.

Не буде перебільшенням сказати, що отримання Нобелівської премії - стовідсоткова гарантія того, що її володар увійде в історію. На додаток до премії вручається диплом і золота медаль із зображенням профілю Альфреда Нобеля. Статут Нобелівського фонду є основоположним документом, який регулює правила організації присудження премії. Премія становить приблизно 1 мільйон доларів. По завершенню урочистої частини всі лауреати запрошуються на Нобелівську вечерю і Нобелівський концерт.

 

Довідково:

 

Серед 138 нобелянтів 2 лауреати отримували премію більше одного разу. Так, Міжнародний комітет Червоного Хреста здобував премію тричі (у 1917, 1944 та 1963 роках), а Управління Верховного комісара ООН у справах біженців — двічі (у 1954 та 1981 роках).

 

За джерелом:

https://celebratoday.com/uk/events/june/29/day-of-the-establishment-of-the-nobel-prize

Фото – з відкритих джерел

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

 

Переглядів: 115 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 26.12.2024, 12:54
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024