ДЕНЬ ПРАЦЕЛЮБА
Щороку 5 липня в деяких країнах, де люблять
незвичайні свята, відзначають День трудоголіка.
Поняття «трудоголік» стало широко використовуватися в кінці 1960-х років і поєднує воно в собі слова «робота» і «алкоголік». Трудоголіки пристрастилися до роботи і залишають інші заняття в стороні. Іноді це відбувається тому, що вони дійсно отримують задоволення від своєї роботи, а іноді тому, що у них є нездоровий примус до її виконання.
Одна з поширених помилок, властивих як співробітникам, так і роботодавцям, полягає в тому, що трудоголік - знахідка для начальника. Насправді трудоголізм, як і багато інших «ізмів» - це форма залежності, а управляти залежною людиною зовсім не так легко і приємно, як здається. Навіть якщо це залежність від роботи.
Нам здається, що баланс між роботою та особистим життям необхідний для фізичного і психічного здоров'я людини. Трудоголіки можуть мимоволі завдавати собі шкоди, додаючи стресу і недосипаючи. День трудоголіка і був створений, щоб підвищити обізнаність про негативні наслідки трудоголізму.
У цей день трудоголіки повинні зупинитися, щоб зробити перерву, розслабитися, відволіктися від роботи, переоцінити своє ставлення до виконання своїх обов'язків. Буде корисно спланувати свій час так, щоб приділяти більше уваги іншим аспектам свого життя в майбутньому.
Варто зазначити, що таким трудоголікам часто притаманний вузький, односторонній погляд на проблему, та й на життя в цілому. Вони не мислять стратегічно, не бачать перспективу. Не випадково, навіть не дивлячись на свої трудові подвиги, подібні люди не дуже часто займають по-справжньому високі посади.
Чи буває трудоголізм творчий? Безумовно, так. І вчений, і композитор, і хірург, і творець власного бізнесу, як правило, повністю віддаються своїй справі. Без подібної самовіддачі важко створити щось справді велике. Про таких людей кажуть, що вони знайшли своє покликання, справу свого життя.
Як відрізнити таких трудоголіків від типових трудоголіків, запитаєте Ви? Дуже просто. Потрібно прислухатися до своїх відчуттів. Робота пліч-о-пліч з такими людьми, якою б складною і виснажливою вона не була, це завжди незвичайний досвід, а аж ніяк не каторга або покарання. Та й самі вони сприймають свою роботу як улюблене дітище, а не як «хрест» або щоденний подвиг.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/july/05/workaholic-day
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|