ГУМАНІТАРНА ДИПЛОМАТІЯ І МОДА
Ветеран і менторка Національного реабілітаційного центру UNBROKEN на протезах пройшлися подіумом у ролі моделей під час Берлінського тижня моди (в рамках Berlin Contemporary). Для незламних пацієнтів це був дебют.
Про це 2 липня повідомив офіційний сайт Львівської міської ради. Приєднатися до показу українців запросив бренд вуличного одягу PLNGNS (Palingenesy).
«Я мріяла про це з дитинства, коли маленькою дівчинкою уявляла себе моделькою. Я дуже щаслива! Звичайно, ми хвилювалися перед показом. Але коли сказали "твій вихід", я навіть забула шкутильгати. Наш "подіум" мав багато сходів, а коли ти на протезах, це може бути справжнім викликом. Але моя мета саме і була показати, що немає обмежень, навіть коли ти користуєшся протезом», – поділилася Вікторія Хемич.
Вікторія Хемич наприкінці 2022 року втратила ногу внаслідок аварії у центрі міста. Відтоді дівчина швидко пройшла реабілітацію, протезування у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN (НЕЗЛАМНІ), і нині стала ментором для пацієнтів – допомагає іншим долати цей шлях.
Для ветерана Євгенія Шваби показ мод у Берлін став викликом, і він усе жартував
«Якби тільки командир бачив мої нафарбовані очі… Але я готовий і на таке, якщо матиму можливість нагадати світові, що росія – це держава-терорист», – каже Євгеній Шваб.
Під час показу Євгеній розгорнув прапор з написом Russia is a terrorist state.
Євгеній Шваб у 2022-му отримав поранення на луганському напрямку і має високу ампутацію правої ноги. 29-річний чоловік нині навчається на психолога, бере участь у різних проєктах реінтеграції для ветеранів, мотивує і прагне допомагати побратимам повертатися до звичного життя після війни та травми.
Крім цього, благодійний фонд UNBROKEN організовував у Берліні неформальну зустріч – запросив українців поговорити про те, як комунікувати з людьми, які втратили кінцівки.
«Для України це актуальна, важлива тема, яку треба всім опанувати, бо люди з залізними чи біонічними руками чи ногами – це норма, яку треба прийняти. І знати, як правильно ставитися, говорити з ними. Їх не треба шкодувати, ними варто захоплюватися. Адже вони багато пережили, залишилися сильними і готові ділиться з іншими тим, як нам всім порозумітися. Розмова видалася дуже тепла та інформативна», - розповіла представниця фонду UNBROKEN Юлія Логвиненко.
Довідково
Від початку повномасштабної війни Львів перетворився на гуманітарний хаб, через який мільйони українців рятувалися і рятуються від війни. У квітні 2023 року тут відкрили Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну фахову медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування.
Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно. За час роботи в цьому центрі вже пролікували понад 18 тисяч поранених українців. Близько 400 постраждалих отримали протезування, ще тисячі пройшли якісну реабілітацію.
Завдання благодійного фонду UNBROKEN – мобілізація ресурсів для розбудови екосистеми НЕЗЛАМНІ і створення мережі гуманітарної дипломатії.
За джерелом:
https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/302344-veteran-i-mentorka-tsentru-unbroken-vzialy-uchast-v-tyzhni-mody-u-berlini
Фото – Львівської міськради
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|