ЮРИДИЧНЕ ПІДГРУНТТЯ ВОЛОНТЕРСТВА
1 серпня вступає в силу Положення про волонтерство Українського Червоного
Хреста (УЧХ, яке регламентує статус, права та обов’язки волонтерів,
особливості волонтерського менеджменту.
Цим постом розпочинаємо сьогодні, 17 липня, серію детальних публікацій:
#ПроВолонтерствоУкраїнськогоЧервоногоХреста
Згадаємо базові норми, звернемо увагу на нові та обговоримо те, що вимагає на вашу думку уточнення.
З повною версією Положення про волонтерство у ТЧХУ можна ознайомитися за посиланням: https://redcrossukraine.sharepoint.com/.../EUMDDb7-sSFDk... .
Починаємо:
Якщо ви заплутались у назві організації
У всіх документах та юридичному контексті ви знайдете назву “Товариство Червоного Хреста України” - і саме так наша організація прописана в законах України.
Проте в медіа і в соцмережах можна часто зустріти назву “Український Червоний Хрест” - і це не помилка, а сучасна і легка для запам’ятовування і вимови назва. Тож це 2 варіанти назви однієї організації, яка діє на територіях, підконтрольних українському урядові.
Хто вважається в організації волонтеркою чи волонтером?
Людина, яка добровільно та безоплатно надає організації волонтерську допомогу відповідно до Основоположних принципів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Хто може бути волонтером?
Ми відкриті для людей різного етнічного походження, національної належності або громадянства, статі та віку, інвалідності, мови, політичних переконань, релігійних вірувань, соціального походження чи будь-яких інших аналогічних ознак за обов’язкової умови прийняття та дотримання Кодексу поведінки організації.
Відповідно до законодавства України, особи без громадянства, мають надати законні підстави проживання на території країни, а неповнолітні особи - письмову згоду батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника, якщо бажають долучитися до волонтерства.
Що говорить закон про компенсацію волонтерогодин?
Якщо людина одержує за діяльність в УЧХ фінансову компенсацію, її не можна вважати волонтером чи волонтеркою.
Вийнятки - компенсації за витрати, понесені в ході волонтерської діяльності (див. Закон України “Про волонтерську діяльність”), та компенсацій у разі настання пов’язаного з волонтерською діяльністю нещасного випадку, хвороби тощо, які передбачає це #Положення
За джерелом:
https://www.facebook.com/photo?fbid=2800848583406210&set=gm.7835504216569067&idorvanity=630211677098393
Дайджест – ТЧХУ/Фейсбук
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|