СЕКСИЗМ ПРИНИШК, АЛЕ НІДЕ НЕ ПОДІВСЯ
Дефіцит робітників змушує бізнес переглядати зарплати й змінювати
вимоги до пошукачів. Наприклад, роботодавці через дефіцит чоловіків
на ринку праці активніше залучають до роботи жінок.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передає інформаційний канал Київщини brovaryregion.in.ua.
Так, у Покровську за час великої війни мобілізували 915 співробітників шахти (всього працюють 6,5 тис. працівників). У результаті на підземні роботи запрошують жінок, які не підлягають мобілізації.
Вже залучено близько 30 жінок на підземні роботи. «Дефіцит працівників є проблемою, і працевлаштування жінок не вирішить її», – зазначив представник компанії, який володіє шахтою.
«Київський метрополітен» через нестачу робітників (вакантними залишаються 15% вакансій) збільшив інтервал руху на одну хвилину у звичайний період і на 45 секунд – під час піку. «Наразі в технічній школі триває підготовка майбутніх машиністів, серед слухачів – одна жінка», – розповів директор столичної підземки Віктор Вигівський. Незабаром почнеться наступна школа з підготовки машиністів. Очікують, що серед студентів будуть також і жінки.
Жінкам ще у 2017-му дозволили працювати машиністами в метро. Проте сексизм серед керівного складу підземки нікуди не подівся. Киянки розповідають, що стикаються з дискримінацією ще на етапі, коли намагаються записатись на курси. «Он в іншому депо взяли жінку вчитися – то вона в кабіну залізти не може й плаче, коли їй двійку ставлять. Ви маєте розуміти, що якщо прийдуть чоловіки, я віддам перевагу їм. Не ображайтеся», – процитувала киянка співробітника, який проводив із нею співбесіду.
Конфедерації будівельників України провели опитування та з’ясували, що у 90% компаній помітили значне збільшення кількості жінок у будівельній галузі. Ця тенденція стосуватиметься все більшої кількості галузей. Однак насправді, завдяки жінкам, подолати дефіцит кадрів не вдасться. З України виїхало 6,3 млн осіб (дані ООН). В основному це працездатні жінки.
Довідково:
Насправді ж дефіцит є і в тих спеціальностях, які традиційно вважаються «жіночими», так як разом з дітьми жіноцтво подалося у безпечні місця за кордоном.
На наш погляд, строго кажучи, не існує «жіночих» чи «чоловічих» спеціальностей. Поділ зробили, мабуть, журналісти, щоб у репортажах і нарисах додати драматизму і досягти більшої «читабельності» своїх матеріалів.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://brovaryregion.in.ua/%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%8F-%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0/
#Український Червоний Хрест Личаківського району
|