КАВУН – СИМВОЛ ЛІТА І РАДОСТІ
3 серпня відзначаємо День кавуна, - найбільшу у світі ягоду.
Кавун, що є символом літа та радості, радує своїм солодким смаком та соковитістю, а також приносить безліч корисних речовин. Цього дня проводяться різноманітні заходи, від дегустацій та конкурсів до пікніків та кулінарних майстер-класів, дозволяючи людям насолодитися кавуном у всіх його проявах.
Чим корисний кавун
Безумовно, кавун – це чудовий фрукт, який люблять у всьому світі. Він не тільки смачний, але й має безліч корисних поживних властивостей. Він сприяє зниженню ваги, містить багато вітаміну С, вітаміну А, вітамінів групи В, багато фруктових кислот та інших важливих вітамінів, а також мікроелементів (калій, кальцій, магній, фосфор, цинк та ін.). Доведено, що в 800 грам кавуна міститься добова норма вітаміну С. До речі, кавун ще й посилює статевий потяг, чого вже там – він просто піднімає настрій.
Вважається, що батьківщиною кавуна є Південна Африка. Його вирощували у Стародавньому Єгипті та середньовічному Китаї, у наших краях кавуни з'явилися у ХI–XIII століттях, а в Америці у XVI столітті. Розпал сезону кавуна - це серпень і вересень.
Високий вміст води допомагає нам після поїдання кавуна - відчувати себе ситими. Можна з'їсти кавун і після цього ще довгий час не зголодніти. Комбінація клітковини та води, що міститься в цій найбільшій у світі ягоді, означає, що ви отримуєте – оптимальний обсяг їжі без великої кількості калорій.
Користь кавуна величезна для людей з атеросклерозом, ішемічною хворобою, тому що в ньому є калій і магній, які дуже добре діють на серцеву м'язу, заспокоюють її й добре очищають судини, кров, лімфу. Кавун дуже корисний для тих, у кого проблеми з кишечником, тому що його м'якоть дуже ніжна і не пошкоджує травний тракт. Що дуже важливо, кавун можна їсти людям із цукровим діабетом, щоправда, лише у першій половині дня та у невеликій кількості.
Переваги на цьому не закінчуються. Також було доведено, що кавун корисний для волосся та шкіри. Це через вітаміни C і A, які містяться в ньому. Вітамін С допомагає виробляти колаген - білок, який робить волосся сильним, а шкіру еластичною. Вітамін А також має вирішальне значення для здоров'я шкіри, оскільки він допомагає відновлювати клітини шкіри. Ваша шкіра може виглядати сухою, що лущиться, якщо вам не вистачає саме вітаміну А.
Рецепти страв з кавуном
Сьогодні можна сміливо експериментувати із різними рецептами, до складу яких входить кавун. Прекрасно поєднуються солодкість кавуна, солоність фети та свіжість м'яти, в результаті виходить освіжаючий та легкий салат. Корисний напій можна отримати, змішавши кавун із йогуртом та м'ятою. Простий та смачний десерт, який можна приготувати вдома, використовуючи лише кавун та трохи цукру. Вибір та різноманітність страв, де можна використовувати кавун, величезні.
Цікаві факти про кавун
- Кавун відноситься до сімейства гарбузових і є ягодою.
- Кавун на 92% складається з води, що робить його ідеальним продуктом для вгамування спраги у спекотні літні дні.
- Кавун багатий на вітаміни A і C, а також антиоксидантом лікопіном, який допомагає захищати клітини від пошкоджень і знижує ризик деяких захворювань.
- Існує безліч сортів кавуна, включаючи без кісточок, міні-кавуни, кавуни квадратної форми та кавуни з жовтою м'якоттю.
Що ж, сьогодні і просто зараз - чудовий час для поїдання улюбленого фрукта. День кавуна є не лише можливістю насолодитися смаком цього чудового плоду, а й приводом зібрати друзів та близьких для веселих заходів та активного відпочинку.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/august/03/watermelon-day
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|