СВЯТО ПОКОЛІННЯ, ЗА ЯКИМ МАЙБУТНЄ
12 серпня у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день молоді.
Сьогоднішнє свято надає можливість звернути увагу на проблеми та виклики, з якими стикається сучасна молодь, а також на потенціал молодих людей як майбутніх лідерів суспільства.
Історія Міжнародного дня молоді
Цей день започатковано Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року на пропозицію Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді. Організація Об'єднаних Націй давно визнала, що творчий підхід, ідеали та енергія молодих людей мають життєво важливе значення для подальшого розвитку суспільств, у яких вони мешкають. Саме тому, вона закликає міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь та вирішувати проблеми різних вікових груп загальними силами.
Основні цілі Міжнародного дня молоді
Насамперед цей день допомагає акцентувати увагу на специфічних проблемах, з якими стикаються молоді люди. Це і безробіття, і доступ до якісної освіти та охорони здоров'я, а також соціальна ізоляція та дискримінація. Свято було створено з метою залучення молоді до активної участі у соціальних, економічних та політичних процесах держав на всіх рівнях. Ще однією метою Міжнародного дня молоді є підтримка молодіжних організацій та ініціатив, спрямованих на розвиток та благополуччя молодих людей
Роль молоді у сучасному світі
Молодість - це певний віковий етап, етап дозрівання та розвитку людини, що лежить між дитинством та дорослістю. Міжнародний день молоді нагадує сьогодні про важливу роль молодих людей у розвитку та побудові світу, а також про повсякденні проблеми, які можуть стояти на їхньому життєвому шляху. З боку громадськості та органів влади обов'язково має бути приділено увагу питанням розвитку молодої особистості. Повинні розроблятися та реалізовуватися молодіжні програми, спрямовані на підтримку соціальної групи, вікова категорія якої визначається від 14 до 30 років.
Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди у житті кожної людини, а й особливий стан душі. Це час пошуків, дерзань, відкриттів та реалізації найсміливіших надій. Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці незабаром визначатимуть шляхи розвитку будь-якої країни.
Проблеми сучасної молоді
На сьогоднішній день становище молоді у всьому світі залишає бажати кращого. Десятки мільйонів підлітків не здобувають освіту. При цьому в країнах з низьким рівнем доходу близько 30 відсотків дітей віком від 12 до 14 років ніколи не ходили до школи. Також у багатьох регіонах із перешкодами на шляху до здобуття освіти стикається величезна кількість молодих жінок. Однією із ключових проблем сучасної молоді, як з'ясувалося, виявилася «проблема суїциду». Як би сумно це зараз не прозвучало, більшість молодих людей вживають наркотики, алкоголь та багато курять.
Також, незважаючи на зростання світової економіки, погіршилась ситуація у сфері зайнятості молоді. 71 мільйон молодих людей не мають роботи, ще десятки мільйонів працюють у важких умовах або в неформальному секторі. При цьому в країнах з низьким та середнім рівнем доходу 156 мільйонів молодих людей живуть у бідності, незважаючи на те, що вони мають роботу.
Звісно, вирішити проблеми молоді неможливо без участі самих молодих людей. Їм сьогодні просто необхідно згуртуватися разом та триматися один за одного! Тільки в силах сучасної молоді змінити світ на краще! Безумовно, уряди всіх країн повинні на місцевому, національному рівні всіма силами підтримувати молодіжні ініціативи, щоб ми були впевнені у щасливому та світлому майбутньому наших дітей та онуків.
Традиції Міжнародного дня молоді
Сьогодні одне з найулюбленіших свят сучасних молодих людей. Цього дня проводиться багато урочистих заходів, на яких молодь вітають зі святом, а також вручають нагороди та премії за заслуги у різних сферах. Також проводяться концерти, конкурси, спортивні змагання, форуми, розіграші, молодіжні конференції, виставки, фестивалі, семінари, зустрічі, дискотеки та вечірки.
Щорічно Міжнародний день молоді допомагає привернути увагу міжнародної спільноти до молодіжної проблематики та відзначає потенціал молоді як партнера у сучасному глобальному суспільстві. Насправді, цей день нагадує нам про те, що молодь - це не тільки майбутнє, а й сьогодення, і від того, як ми підтримаємо і направимо їх потенціал, залежить доля нашої планети.
Довідково:
Червоний Хрест і День молоді
Попри воєнні незгоди, які принесла з собою війна, молодіжне крило Українського Червоного Хреста бере участь у відзначенні Міжнародного дня молоді. На Львівщині, наприклад, пройшла молодіжна естафета, в якій взяла участь більшість районних і міських організацій ТЧХУ, в інших обласних організаціях передбачені безпрограшні лотереї, заходи з психосоціальної підтримки та майстер-класи з надання першої допомоги.
Традиційно Міжнародний день молоді відзначають люди різних поколінь, але з особливим настроєм, який важко передати словами.
Бажаємо молодим людям сьогодні, щоб життя було насиченим і різноманітним, нехай у ньому завжди знайдеться місце для навчання та науки, героїзму у захисті держави, самовідданості у допомозі постраждалим від бойових дій, а у хвилини затишшя, - гарного відпочинку та успіхів у громадській роботи, коханні та дружбі!
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/august/12/international-youth-day
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|