ЗАМІСТЬ ВИНА - СІК!
Всесвітній день без алкоголю відзначають
щороку у багатьох країнах 2 жовтня.
Сьогоднішній День покликаний привернути увагу до важливості відмовитися від вживання алкогольних напоїв. Він надає можливість задуматися про вплив алкоголю на організм і суспільство в цілому, а також способах боротьби з алкоголізмом та його наслідками.
Історія створення Всесвітнього дня без алкоголю
Історія створення цього свята говорить: ще в 2008 році в Женеві, на засіданні Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, яка є органом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Індія внесла пропозицію щодо проведення Всесвітнього дня без алкоголю.
Пропозиція була зроблена доктором Анбумані Рамадосом, міністром охорони здоров'я та благополуччя сім'ї Індії у річницю від дня народження Махатми Ганді. На його думку, основною метою створення такого дня є привернення уваги до ризику зловживання алкоголем для здоров'я. Пропозиція, яка на той момент отримала підтримку всіх 11 країн Південно-Східної Азії, була прийнята асамблеєю.
Через деякий час усі 193 країни-члени ВООЗ підписали резолюцію про скорочення шкоди, пов'язаної з алкоголем. Держави-члени також звернули увагу на зв'язок між алкоголем та домашнім насильством, ризики для вагітних жінок та безпеку дорожнього руху. За оцінками ВООЗ, у всьому світі щорічно три мільйони смертей спричинені шкідливим вживанням алкоголю, що становить 5,3% усіх смертей.
Головні цілі Всесвітнього дня без алкоголю
Свято встановлює стандарт для всіх – тверезий та здоровий спосіб життя на сьогодні, абсолютно без жодного алкоголю. Цього дня в багатьох країнах проводяться різноманітні заходи, на яких наводяться найвагоміші аргументи на користь того, щоб відмовитися від вживання будь-яких спиртних напоїв та вести тверезий спосіб життя, природний для людини.
Всесвітній день без алкоголю – це чудова можливість нагадати суспільству про те, які цінності для нас є важливими, про те, яким цінним є здоров'я людини.
Цього Дня також проводяться уроки здоров'я в освітніх закладах, різні майстер-класи, відеолекції з наступним колективним обговоренням згубності вживання спиртових напоїв.
Все це, безумовно, сприяє задуматися про збереження власного здоров'я та зробити правильний вибір у бік тверезого та здорового способу життя. Тверезість є природним станом людини: щасливим, творчим, діяльним. Це не лише усвідомлена відмова від шкідливих звичок, а й здорова розсудливість.
Як можна відзначити Всесвітній день без алкоголю?
Приєднуйтесь сьогодні до громадських ініціатив, спрямованих на просвітництво про шкоду алкоголю, розповідайте друзям та знайомим про те, як важливо дбати про своє здоров'я. Заняття спортом, правильне харчування та медитація можуть стати чудовою альтернативою вживання алкоголю.
Пропонуємо всім сьогодні відсвяткувати Всесвітній день
без алкоголю чашкою смачного чаю або склянкою свіжого соку!
І не розслабляйтесь! А чи знаєте чому? Завтра, 3 жовтня, ще одне чудове свято на цю ж тему - Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/october/02/world-no-alcohol-day
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|