ДОПОМОГТИ ПІДЛІТКАМИ – ПОВИННІ ВСІ
В Україні поширюється епідемія куріння серед дітей, переконані
представники ініціативи “Батьки за Україну без тютюну та нікотину”.
Вони вирішили боротись з цим, зокрема підготувавши відповідний законопроєкт.
Нині, 4 жовтня, в Українському кризовому медіацентрі представили ініціативу “Батьки за Україну без тютюну та нікотину”, що об’єднує батьків і небайдужих громадян для боротьби зі вживанням тютюну та нікотину дітьми.
Згідно з даними ВООЗ за 2017 рік, в Україні 47% дітей віком 13-15 років пробували курити, кожна пʼята дитина цього віку курить електронні сигарети, а 15% є постійними споживачами тютюнових виробів.
“В Україні щонайменше кожна пʼята дитина віком 13-15 років вже є залежною від нікотину. Що це, якщо не епідемія? Це дані 2017 року, сьогодні ж ситуація може бути в рази гіршою, оскільки тютюнова індустрія агресивно просуває новітні вироби для куріння”, – заявила Ольга Масна, співініціаторка ініціативи.
63% дітей наражаються на рекламу тютюну та нікотину в місцях торгівлі, що за даними Американської академії педіатрії, на 64% сприяє початку куріння дітьми.
“Ми вже не перший рік боремося за ліквідацію тютюнової викладки у місцях торгівлі, адже на сьогодні це один з основних способів приваблення споживачів. (…) Ми з колегами вже підготували законопроєкт, норми якого ліквідують викладку, та інші маркетингові лазівки, якими тютюнові компанії залучають дітей”, –зазначила Лада Булах, народна депутатка України.
Комплексна заборона реклами та просування тютюнових і нікотинових виробів є частиною політики MPOWER, розробленої ВООЗ для зменшення куріння. Багато заходів уже впроваджено в Україні, завдяки чому з 2005 по 2017 рік поширеність куріння серед дітей знизилася на 43%.
Нейрохірург-онколог Антон Шкіряк наголосив, що безпечного куріння не існує, тому будь-які заяви про менш шкідливе вживання нікотину – це пастка для дітей.
Представники ініціативи “Батьки за Україну без тютюну та нікотину” спільно з антитютюновою організацією “Життя” запропонували кроки для боротьби з вживанням тютюну та нікотину серед дітей:
- Підвищення акцизів для зниження цінової доступності тютюнових виробів.
- Ліквідація рекламної викладки тютюнових виробів у магазинах.
- Заборона ароматизованих тютюнових продуктів.
- Впровадження графічних медичних попереджень на упаковках.
- Представники охорони здоров’я заявили, що дітям, залежним від вейпу, слід пропонувати нікотинові пластирі, щоб допомогти їм кинути палити.
- За даними ВООЗ, тютюн, алкоголь, ультраоброблені харчові продукти (UPF) і викопне паливо вбивають 2,7 мільйона осіб у Європі щорічно.
- У 17-річної Кайли Блайт з Великої Британії розірвалася легенева плевра через надмірний вейпінг.
- У Міністерстві охорони здоров’я розповіли детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.
За джерелом:
https://bukvy.org/shhonajmenshe-kozhna-p%ca%bcyata-dytyna-vikom-13-15-rokiv-zalezhna-vid-nikotynu/
Фото – Експертна антитютюнова організація “Життя”
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|