ВЕГАНИ – СУВОРІ ВЕГЕТАРІАНЦІ
Кожного року 1 листопада відзначається Всесвітній день вегана.
Історія створення Всесвітнього дня вегана
Цікаво, що ідея вегетаріанства та веганства з’явилася аж 2500 років назад в Індії та ще в деяких країнах. Індуїзм пов’язує відмову від м’яса зі священною коровою та філософією переселення душ, буддисти та джайністи також підтримували веганство. Відомо, що грецький філософ та математик Піфагор був переконаним вегетаріанцем.
Святкування події розпочалось у 1994 році на річницю заснування першої «Веганської спілки», яка з’явилась у Великобританії в 1944 році за ініціативи Дональда Вотсона.1
Всесвітній день вегана заснований активісткою веганського руху за права тварин Луїзою Волліс. Як президент Товариства веганів, Волліс прагнула відсвяткувати 50-річчя організації, підкресливши при цьому той факт, що термін «веган» став визнаною частиною англійської мови. Термін «веган» було утворено за допомогою скорочення слова «вегетаріанець».
Луїза Волліс обрала 1 листопада офіційною датою, розмістивши її між Геловіном 31 жовтня і мексиканським Днем мертвих 2 листопада. З моменту свого заснування з 1994 року, Всесвітній день вегана став щорічною можливістю для веганів по всьому світу святкувати й просувати численні переваги веганського способу життя.
Хто такі вегани?
Вегани – це вкрай ретельні вегетаріанці, які мають свою життєву філософію, що не обмежується лише їжею. Якщо ви обрали веганство як спосіб життя, тоді ваше харчування не повинно містити продуктів тваринного походження – окрім риби та м’яса, треба відмовитись від молочних продуктів, яєць тощо. Вегани не використовують у своєму житті натуральне хутро, шкіру, шерсть, речі з деревини й т.п. Головна ціль веганства – захист тварин від вбивства та жорстокого поводження з ними.
За джерелом:
https://daytoday.ua/podiya/den-vehana/
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району |