РАДІАЦІЙНА ТЕРАПІЯ - ОТРИМУЄ ШИРОКЕ ВИЗНАННЯ
Міжнародний день медичної фізики
щорічно відзначають 7 листопада.
Всесвітня Організація Здоров’я запровадила дану подію на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі – завдяки її працям стало можливе використання радіаційної терапії для лікування онкології.
Цей день є даниною поваги значному внеску медичних фізиків в охорону здоров’я. У 2023 році Міжнародний день медичної фізики відзначив особливу віху, святкуючи 60-річчя галузі з темою “60-річчя: Стоячи на плечах гігантів”.
Роль медичних фізиків
Медичні фізики відіграють вирішальну роль у забезпеченні якості та безпеки лікування раку. Їхній досвід у технологіях візуалізації та променевої терапії є життєво важливим для точної діагностики та ефективного лікування. Вони відповідають за встановлення, проектування, технічну специфікацію, приймання, введення в експлуатацію та забезпечення якості цих технологій.
Подолання глобальних диспропорцій
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підкреслює нерівність у доступі до радіотерапії між країнами з високим і низьким рівнем доходу. Оскільки понад 20 країн Африки на південь від Сахари не мають доступу до радіотерапії, ініціатива МАГАТЕ “Промені надії” має на меті підтримати країни з низьким та середнім рівнем доходу в отриманні доступу до цих важливих послуг.
МАГАТЕ також підтримує освіту в галузі медичної фізики за допомогою платформ електронного навчання, таких як Кампус здоров’я людини. Медичні фізики відіграють важливу роль у підготовці медичних працівників з питань радіаційного захисту та безпеки, вирішуючи проблему глобального дефіциту кваліфікованих фахівців, особливо в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.
Медичні фізики перебувають на передовій досліджень і розробок, оцінюючи нові технології та процедури для покращення клінічної допомоги. Вони співпрацюють з іншими зацікавленими сторонами в команді з лікування раку, роблячи свій внесок в економічно ефективну діагностику та лікування.
Святкування по всьому світу
Міжнародний день боротьби проти раку відзначається різними заходами, включаючи конференції, семінари та публічні лекції. Такі організації, як Європейська федерація організацій з медичної фізики (EFOMP) та Американська асоціація фізиків у медицині (AAPM) беруть активну участь у цих святкуваннях, підвищуючи обізнаність про роль медичних фізиків.
Щоб полегшити глобальну участь, доступні такі матеріали, як плакати та освітні ресурси. Ці ресурси допомагають поширювати інформацію і заохочують спільноту медичної фізики долучатися до святкування.
Міжнародний день медичної фізики – це День визнання минулого і натхнення майбутнього, який гарантує, що спадщина медичної фізики продовжує покращувати догляд за пацієнтами і результати охорони здоров’я в усьому світі.
За джерелом:
https://daytoday.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-medychnoi-fizyky/
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|