МЕДСЕСТРИНСТВО - У ВОЄННЕ ЛИХОЛІТТЯ
Захід об’єднав представників медсестринської
спільноти з різних областей України та з-за кордону.
Сьогодні, 8 листопада, у Львові розпочався Осінній медсестринський форум. Захід проводять уже вчетверте. Темою цьогорічного форуму стало ментальне та фізичне здоров’я дітей.
На важливості заходу наголосила у вітальному слові Перша Леді України Олена Зеленська.
«Найперше дякую за вашу роботу. Ви завжди давали привід для гордості і захоплення вами. Бо половина, якщо не більше, успіху в лікуванні - це саме ваш догляд, увага, турбота. Але зараз ваша робота важить ще більше. Вона набула стратегічного значення. Вона - частина оборони країни. Ви завжди захищали своїх маленьких пацієнтів від хворіб, тепер стали на захист ще й від війни. Від того, що вона приносить. Наслідки бувають, на жаль, не лише фізичні, але й ментальні. І я вдячна, що цьому ви присвячуєте нині окремо свою увагу. Що вашої турботи вистачає ще й на цей додатковий, але надважливий виклик», - зазначила Олена Зеленська.
Організатор заходу - Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти.
Серед учасників форуму - медсестринська спільнота України: сестри медичні, медбрати та акушерки із Чернігова, Дніпра, Сумської, Житомирської, Вінницької, Чернівецької та інших областей України, викладачі медичних коледжів, представники медсестринської спільноти Польщі.
Форум поєднав теоретично-практичну частину, дискусійні панелі та майстер-класи.
«Зараз українські діти переживають дуже страшні речі. І ще страшніше думати про те, якими дорослими вони виростуть через цей прикрий досвід. Водночас щиро дякую тим, хто попри все робить на своєму місці максимум, аби наші діти росли здоровими і щасливими. Серед таких людей є медсестри та медбрати, які надають супровід дітям від народження і до повноліття, та опору їхнім батькам»,- зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Очільник області підкреслив, що медсестринський форум став однією з найзнаковіших подій року у галузі медсестринства, де обов’язково мають бути всі, хто любить свою професію, розвивається, хоче навчатися і ділитися мудрими речами з іншими.
«Окрема вдячність засновниці форуму – пані Лесі Вовк. Ви стоїте на чолі події, яка має визначальне значення для розвитку сучасного українського медсестринства, -
підкреслив Максим Козицький, - Дуже гріє серце спостерігати за тим, як під вашим керівництвом масштабується Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти. Ви запроваджуєте актуальні та критично потрібні спеціальності, так як медсестри з паліативної та хоспісної допомоги, медсестри, які спеціалізуються на реабілітації, ерготерапевти, фізичні терапевти. У вас люди здобувають практичну освіту, яка базується на найкращому українському і європейському досвіді. Дякую за те, що маєте сміливість ініціювати важливі зміни у галузі медсестринства на державному рівні та ще й з колективом і студентами встигаєте волонтерити! Цьогоріч на ремонт коледжу ми скерували з обласного бюджету 1,5 мільйона гривень. На медобладнання та аудіовізуальний комплекс – майже 13 мільйонів. Будемо продовжувати підтримувати вас стільки, скільки знадобиться, бо бачимо головне – результат».
Упродовж роботи форуму учасники порушать такі теми:
- Як небезпека впливає на наших дітей?
- Роль медичної сестри у промоції і забезпеченні здорового харчування дітей.
- Бренд медсестринства в умовах сучасних викликів.
- Медсестринство в охороні здоров’я дітей. Від народження до повноліття.
- Дитинознавство воєнного часу. Травмочутливість та стійкість.
- Особливості корекції психо-емоційного стану та сну у дітей на тлі збільшення тривожності в умовах війни
Також під час заходу відбудеться інтерактивна подія «Мандрівка до ментального здоров’я», де кожен з учасників пройде тест щодо свого психоемоційного стану. Опісля викладачі Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти, які є тренерами ВООЗ mhGAP і «Самодопомога +» продемонструють техніки самодопомоги для зняття напруги.
Окрім цього, під час Форуму присутні відпрацюють такі тренінги:
- симуляційний майстер-клас з простих інструментів скринінгу психічних розладів;
- медик-ведмедик як метод підтримки, реабілітації та супутник у роботі з дітьми;
- мистецтво грудного вигодовування;
- вакцинація дітей: цікаво про важливе;
- безпечна гігієна в педіатрії;
- реанімація немовлят та дітей;
- життя дитини зі стомою. Медсестринський догляд.
На учасників форуму чекає ресурсний арттеатр, програма емоційного та фізичного відновлення та медитація.
Під час заходу працюють практичні психологи, відтак кожен охочий може отримати безкоштовну консультацію. А на паркінгу перед готелем - медичне містечко «Здорове медсестринство», де охочим проведуть вакцинацію, УЗД молочних залоз, також тут можна визначити рівень АТ, холестерину, глюкози, сатурацію тощо.
Очікуваний результат заходу - удосконалення навичок медсестринського догляду, реанімації немовлят та дітей, грудного вигодовування, імунопрофілактики, популяризація основ безбар’єрності, здорового харчування дітей, ментальної підтримки.
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news/120576
Фото – ЛОДА/Фейсбук
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|