ІМУНІЗАЦІЯ – НАДІЙНИЙ ЩИТ ВІД ХВОРІБ
Всесвітній день імунізації
відзначаємо щорічно 10 листопада.
Цей день покликаний підкреслити критичну важливість щеплень та розвитку науки у цій сфері. Він нагадує про неймовірну історію успіху імунізації, яка рятує мільйони життів щороку, а також про постійні зусилля, спрямовані на підвищення рівня імунізації проти хворіб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, у всьому світі.
Історична подорож вакцинації
Практика імунізації бере свій початок у 11 столітті, коли буддійські монахи в Китаї використовували зміїну отруту для вироблення імунітету проти укусів змій. Сучасна ера вакцинації почалася з розробки Едвардом Дженнером вакцини проти віспи в 1796 році, що призвело до остаточного викорінення цієї хвороби в 1979 році.
У 20-му столітті дослідження вакцин значно просунулися вперед, що призвело до створення вакцин проти поліомієліту, кору, епідемічного паротиту та краснухи, зокрема.
Вакцини працюють з природними захисними силами організму для вироблення захисту від хворіб. Це призвело до різкого зниження рівня захворюваності та смертності.
Наприклад, вакцини знизили смертність від кору в усьому світі на 78% у період з 2000 по 2008 рік і призвели до зниження захворюваності на бактеріальний менінгіт на 99% з 1988 року.
Виклики та досягнення
Незважаючи на успіхи, світ стикається з такими викликами, як навантаження на системи охорони здоров’я, спричинене COVID-19, що загрожує звести нанівець прогрес у плановій імунізації. Наукова спільнота постала перед потребою створення нової вакцини у надзвичайно обмеженому часі. Для безпеки пацієнтів – це мало значні ризики та наслідки. Однак були й історичні досягнення, такі як ліквідація віспи та оголошення Індії країною, вільною від поліомієліту, у 2014 році.
Всесвітній день імунізації можна відзначити шляхом забезпечення актуальності особистих щеплень, дотримання здорового харчування та підвищення обізнаності про важливість вакцин. Кампанії в соціальних мережах та обмін особистим досвідом вакцинації можуть сприяти просвітницькій роботі серед населення.
Роль світової спільноти
Такі організації, як ЮНІСЕФ та ВООЗ, очолюють кампанії з популяризації вакцинації та боротьби з антивакцинаторськими настроями. Національна програма компенсації шкоди від щеплень у США, створена в 1986 році, є одним із таких заходів, спрямованих на підтримку виробництва вакцин і довіри громадськості.
Вакцинація є низькотехнологічним, економічно ефективним і високоефективним рішенням для запобігання хворобам і захворюванням. Вона відіграла важливу роль у зниженні ризику епідемій і захисті тих, хто не може бути вакцинований за медичними показаннями.
Всесвітній день імунізації – це свідчення сили вакцин у підвищенні якості життя та створенні безпеки від інфекційних хворіб. Це заклик до дій, спрямованих на продовження інвестицій у дослідження, безпеку, виробництво та розповсюдження вакцин, щоб усі могли користуватися перевагами імунізації.
За джерелом:
https://daytoday.ua/podiya/vsesvitniy-den-imunizatsii/#google_vignette
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|