Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Листопад » 11 » 11 листопада - День закінчення Першої світової війни
22:40
11 листопада - День закінчення Першої світової війни

УРОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

 

 

 

 

 

 

 

Перша світова війна нічого не навчила її учасників,

тому що була Друга світова війна. Тепер ми маємо

можливість переконатися, чи це вже кінець війнам?

 

Щорічно 11 листопада у всьому світі відзначають День закінчення Першої світової війни. У 1918 році цього дня було підписано перемир'я між учасниками Першої світової війни (країнами Антанти та Троїстим союзом). Основною причиною цієї війни стали протиріччя між європейськими державами за переділ світу, колоній, сфер впливу та вкладення капіталу.

 

Історія Першої світової війни

 

28 червня 1914 року на території міста Сараєво сталося страшне вбивство ерцгерцога Франца Фердинанда, спадкоємця австро-угорського престолу та його дружини. Рівно через місяць після цього Австро-Угорщина оголосила війну Сербії, при цьому Росія та Франція стали на бік Сербії, а Австро-Угорщину підтримала Німеччина, Османська імперія (Туреччина) та Болгарія. Серед союзників Росії були також Бельгія, Сербія, Чорногорія, Японія, Італія, Румунія, США та інші країни.

 

Насправді, Перша світова війна стала тим гігантським полігоном, на якому проходили випробування абсолютно всі взірці нових видів техніки. Це літаки, підводні човни та нова бронетехніка.

 

Уроки Першої світової війни, та їх значення для сучасного світу

 

Перша світова війна стала однією з найтрагічніших подій в історії людства. Вона залишила глибокий слід у світовій пам'яті, змінивши уявлення про війну та її наслідки. Серед уроків, які варто пам'ятати, можна виділити: необхідність міжнародного співробітництва, небезпека націоналізму та мілітаризму, турбота про ветеранів та постраждалих.

Слід зазначити, що світова війна докорінно вплинула на долі багатьох людей. Майбутні знамениті воєначальники і видні політичні діячі пройшли її горнило, будучи простими солдатами чи офіцерами.

Також на фронтах Першої світової боролися не тільки полководці, які стали відомими в майбутньому і політичні діячі, а й люди зовсім іншого складу. Йдеться про поетів, письменників, художників та представників інших творчих професій.

 

Цікавий момент: під час Першої світової війни було використано близько тридцяти різних отруйних газів, але після війни багато країн підписали договори, які заборонили з того часу їх використання у військових діях.

 

Сумна статистика Першої світової війни

 

Тривала Перша світова війна 1568 днів. Чисельність воюючих армій перевищила 37 мільйонів. Загальна кількість мобілізованих до збройних сил – близько 70 мільйонів осіб. Досить сумна і статистика цієї війни: людські втрати сторін становили близько 10 мільйонів убитих та понад 20 мільйонів поранених. При цьому майже дві третини смертей в епоху Першої світової війни сталося в бою, що робить її першою великою війною, яка вбила більше людей, ніж хвороби.

Було підраховано, що загальна вартість Першої світової війни для всіх учасників склала понад $200 мільярдів у перерахунку на тодішні долари, тобто близько 11 трильйонів сучасних доларів.

В результаті Першої світової війни виникло багато нових держав, обрушилася Австро-Угорська монархія, відійшла у вічність Російська імперії, на місці якої виник Радянський Союз на чолі з Леніним і більшовиками.

Відбулися політичні та державні зміни в багатьох країнах, і було зроблено новий поділ колоній. Також після Першої світової війни було створено Лігу Націй, яка була попередником Організації Об'єднаних Націй.

 

Символізм Дня закінчення Першої світової війни

 

Для багатьох країн 11 листопада нагадує про те, наскільки руйнівною була Перша світова війна, яка змінила політичну та соціальну карту Європи та світу. Вона призвела до розпаду імперій, виникнення нових держав, економічних та соціальних потрясінь, які визначили хід історії у XX столітті.

Зазначимо, що на полях цієї війни Міжнародний Комітет Червоного Хреста завоював таку високу популярність щодо порятунку поранених на полі бою, що отримав Нобелівську премію миру.

 

Символізм цього дня виходить за межі виключно Першої світової війни, оскільки він спонукає задуматися про природу війни та миру у ширшому контексті.

 

Це час, коли люди замислюються про необхідність діалогу між країнами, терпимості та поваги до інших народів та культур.

 

За джерелом:

https://celebratoday.com/uk/events/november/11/day-of-the-end-of-the-first-world-war

 

Фото – ілюстративне з відкритих джерел

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

Переглядів: 71 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 14.01.2025, 01:07
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2025