Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Листопад » 15 » Історія та поняття музичної терапії: Вплив музики на емоційні стани і здоров′я людини (ВІДЕО)
19:11
Історія та поняття музичної терапії: Вплив музики на емоційні стани і здоров′я людини (ВІДЕО)

 

МУЗИКА, ЩО ПІДБАДЬОРЮЄ І ЛІКУЄ

 

 

 

 

 

 

 

 

Музика - це сенсорний досвід, який може

 активувати всі області мозку одночасно.

 

Музика корисна в терапії тому, що вона запускає функціонування мозку в емоційному, когнітивному і фізичному сенсі. З новими дослідженнями, які з'явилися у музичній терапії, було показано, що вони корисні як для реабілітації й освіти, так і в програмах для поліпшення добробуту.

Це треба враховувати фахівцям клубних закладів і використовувати на практиці засоби музичної терапії для відновлення психологічного стану людей, постраждалих від російської агресії.

Музика століттями використовувалась у багатьох країнах та культурах як засіб, що відновлює та зцілює. Свідоцтва її застосування можна знайти у древніх єгиптян та греків, арабів середньовіччя, індусів, корінних американських народів. Протягом XVIII-XIX ст. існували публікації, книги, результати експериментів та звіти лікарської практики, які описували позитивні ефекти музичної терапії. Перші наукові дослідження впливу музики на людину з’явились у кінці XIX – на початку XX ст.

Ідея музичної терапії дуже стара. Використання музики при лікуванні та профілактиці відомо більше ніж 2500 років. Ще давньогрецький мислитель, математик та спортсмен Піфагор застосовував музику з лікувальною метою. Аристотель вважав, що музика через катарсис (очищення) знімає важкі психічні переживання, що її вплив дорівнює сильнодійним лікам. В епоху Середньовіччя метод музичної терапії застосовувався для лікування епідемії хореоманії (танець святого Вітта). Тоді ж в Італії було широко розповсюджено лікування музикою тарантизму – важкого психічного захворювання, яке було викликано укусом отруйного павука – тарантула. У зв’язку з цим у XVI столітті по Італії мандрували спеціальні оркестри, під гру яких танцювали хворі тарантизмом.  

Музична терапія використовується при роботі з широкою аудиторією людей, незалежно від віку, музикальних здібностей або музичної освіти.

 

Типи пасивної музичної терапії

 

Музична терапія – це арттерапевтичний напрям, який використовує музику та музичні інструменти з метою корекції емоційних та рухових відхилень, розладів мови, відхилень в поведінці, при комунікативних труднощах, а також для лікування різних соматичних та психосоматичних захворювань.

Музична терапія розподіляється на пасивну (рецептивну) та активну.

При пасивній музичній терапії учасникам пропонують прослуховувати різні музичні твори, які відповідають їх психологічному стану, після чого відбувається обговорення особистих переживань, спогадів, асоціацій, фантазій, які виникають під час прослуховування.

Програми музичних творів будуються на основі поступової зміни настрою, динаміки та темпу з урахуванням їх різного емоційного навантаження.

Перший твір має формувати певну атмосферу для всього заняття, проявляти настрій учасників групи. Це спокійний твір, який відрізняється розслаблюючою дією.

Другий твір – динамічний, драматичний, напружений, несе основне навантаження. Його функція полягає в стимулюванні інтенсивних емоцій, спогадів, асоціацій проєктивного характеру з особистого життя людини.

Третій твір має зняти напруження та створити атмосферу спокою. Він може бути спокійним або навпаки, енергійним, який дає заряд бадьорості, оптимізму, енергії.

Варто звернути увагу на класичну музику, яка приводить до ладу емоції, почуття та відчуття людини, здатна усувати депресії та стреси. Класика нормалізує тиск, заспокоює нервову систему, покращує сон, допомагає налагодити апетит та вагу.

Композитори, твори яких рекомендовано для музичної терапії: К. Глюк, Ж. Масне, Я. Сібеліус, Р. Шуман, Л. Бетховен, Ф. Лист, Ф. Шопен.

 

Для боротьби із безсонням:

 

 

 

Для подолання неврозів:

 

 

 

 

Для умиротворення, нівелювання поганих

думок, профілактики тютюно - , алкозалежності

 

 

 

Для позбавлення від мігрені

 

 

 

Від перевтоми

 

 

 

Для боротьби з тривожністю та невпевненістю

 

 

 

Заспокоюють тіло, знімають стрес також джазова музика та ембієнт.

Ембієнт – стиль електронної музики, який оснований на модуляціях звукового тембру. Ембієнт часто характеризують атмосферним, обволікаючим, ненав’язливим, фоновим звучанням.

 

Саксофон, музика для сну

 

 

 

'Infinite' Ambient Mix

 

 

 

Replacement | Beautiful Ambient Mix

 

 

 

Рок-музику потрібно використовувати з обережністю (за винятком ліричних композицій). Вважається, що рок-музика підвищує агресивність, знижує координацію тіла, здатна створити напруження, викликати дисонанс, стрес та біль в організмі.

Найбільше враження призводить та музика, що чергує очікуване з неочікуваним. Задоволення від приємної музики пов’язують з ділянками мозку, які відповідають за емоції. Вважається, що музика може впливати на збільшення дофаміну та окситоцину, які викликають почуття задоволення та радості. А також музика здатна знижувати рівень гормону стресу – кортизолу. Щоб підтримувати здоров’я духу та тіла, рекомендується слухати як мінімум 78 хвилин музики на день у різних стилях.

 

За джерелом:

https://ocnt.com.ua/istoriya-ta-ponyattya-muzychnoyi-terapiyi/

 

Фото –ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

 

 

Переглядів: 74 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 26.12.2024, 21:13
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024