КУЛЬТУРНЕ РІЗНОМАНІТТЯ – ВЕЛИКЕ НАДБАННЯ
16 листопада щорічно, починаючи з 1996 року,
у всьому світі відзначають Міжнародний день
толерантності або Міжнародний день терпимості.
Сьогоднішній день присвячений визнанню та повазі культурного різноманіття, прав людини та принципів мирного співіснування. Насправді, толерантність відіграє важливу роль у побудові суспільства, де різні культури та думки можуть співіснувати без конфліктів та дискримінації.
Історія Міжнародного дня толерантності
Саме цього дня 1995 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО було прийнято Декларацію принципів толерантності. Приводом для започаткування такого дня став Всесвітній рік толерантності, який проходив під егідою ЮНЕСКО. Основною метою цього свята є підвищення поінформованості щодо розвитку терпимості, вдячності, поваги та співпраці між культурами різних країн світу.
Що таке толерантність?
Які є види толерантності?
Насправді, поняття «толерантність» чи «терпимість» є досить актуальним в умовах сучасного життя. Проте кожен із нас розуміє значення цього слова по-своєму і усвідомлює по-різному, а виховання толерантності є проблемою не одного десятиліття.
Толерантністю називають ставлення з розумінням до почуттів, поведінки, установок, чужої думки, світогляду інших людей. Толерантним прийнято називати людину, якій притаманні високі духовні, моральні цінності та якості.
Толерантність передбачає як юридичне визнання прав, так і прийняття культурних, релігійних і соціальних відмінностей. Це процес, що вимагає небайдужості та активної участі кожного члена суспільства.
На сьогоднішній день існує кілька видів толерантності: ґендерна; національна; расова; релігійна; по відношенню до інвалідів; міжкласова; етнічна; політична; освітня; адміністративна; музична; спортивна; сексуально - орієнтаційна.
Роль толерантності в сучасному світі
Сьогодні, в умовах зростаючої глобалізації за допомогою зусиль міжнародних організацій, толерантність набула статусу загальнолюдського морального стрижня, на якому мають будуватися людські взаємини, причому, як у рамках однієї держави, так і на міжнародному рівні.
У сучасному світі, де культурна, етнічна та релігійна різноманітність стають все більш очевидними, толерантність є не просто чеснотою, а й потребою для побудови гармонійних відносин між людьми. Вона допомагає долати страхи та упередження, а також сприяє відкритості та повазі до відмінностей.
Виявляти толерантність – це вважати, що якщо хтось не такий, як ти, чи він робить щось не так, як ти, це зовсім не означає, що він поганий і що його треба змусити відмовитися від його власних звичок, думок.
Зрозуміло, що в будь-якій цивілізованій країні людям просто необхідна толерантність. У наш складний час, коли по всьому світу розгоряються міжнаціональні війни, необхідно закликати народи до толерантності, збереження та впорядкування миру, добра та злагоди.
Погодьтеся, для всіх нас дуже важливо усвідомити, що наша здатність цінувати кожну без винятку людину є моральною основою миру, безпеки та діалогу між культурами. Тільки толерантна особистість може зрозуміти труднощі іншої людини, що відрізняється від неї за якими ознаками.
Значення Міжнародного дня толерантності
Цей день є нагадування про те, що всі люди мають рівні права та гідності, незалежно від їхнього походження, переконань чи способу життя. Він наголошує на важливості поваги до культурного різноманіття та необхідності боротьби з упередженнями.
Давайте ж сьогодні, у це міжнародне свято замислимося про те, що будь-яка людина на планеті – індивідуальна і навчимося терпимо і толерантно, з повагою та розумінням ставиться до чужих відмінностей, визнавати індивідуальність особистості не лише цього дня, а щодня з року в рік.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/november/16/international-day-for-tolerance
Фото –ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|