ОБНАДІЙЛИВИЙ РЕЗУЛЬТАТ
Успішне завершення фінальної стадії клінічних досліджень
відкриває шлях схвалення препарату регулюючими органами.
У США завершено фінальну фазу клінічних досліджень вакцини проти ВІЛ, яка продемонструвала надзвичайну ефективність - 99%.
Про це у понеділок, 2 грудня, повідомив американський дослідницький університет Emory University, пише інформаційний портал КореспонденТ.net.
Назва вакцини - Ленакапавір. Її слід вводити двічі на рік.
Вказується, що препарат пройшов випробування на сотнях добровольців різних вікових і соціальних груп.
"Випробування показали здатність вакцини стимулювати імунну систему до вироблення специфічних антитіл, які блокують поширення вірусу в організмі", - вказується у результатах дослідження.
Як пояснили дослідники, вакцину було розроблено на основі технології мРНК, яка раніше забезпечила успіх у створенні вакцин проти COVID-19.
"Новий підхід, використаний у розробці вакцини, дозволяє адаптувати її до різних штамів вірусу, що особливо важливо з огляду на його генетичну мінливість", - вказують експерти.
Вони додали, що винайдена вакцина буде корисною особливо для людей, чиї обставини не дозволяють їм приймати щоденні пероральні ліки, а також для тих, хто належить до груп ризику.
На сьогодні ВІЛ залишається однією з найсерйозніших загроз громадському здоров'ю. За даними ВООЗ, понад 38 мільйонів людей у всьому світі живуть із цим діагнозом.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила вакцину компанії Bavarian Nordic проти мавпячої віспи для щеплення підлітків.
У США набуде чинності рішення, яке дозволяє трансплантацію органів між людьми, що мають ВІЛ
За джерелом:
https://ua.korrespondent.net/tech/medicine/4736995-novyi-preparat-vid-vil-pokazav-efektyvnist
Фото –ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|