ФОРУМ ВОЛОНТЕРІВ ЛЬВІВЩИНИ
Захід об'єднав активістів, представників влади,
бізнесу, IT-сектору, медичної та соціальної галузей.
4 грудня у Львові, до Міжнародного дня волонтерів, відбувся форум «Міжнародний день волонтера. Єдність! Стійкість! Сила!». Захід об'єднав активістів, представників влади, бізнесу, IT-сектору, медичної та соціальної галузей, які зібралися, щоб оцінити виклики, зміни та результати волонтерського руху України у час війни.
Очільник Львівської області Максим Козицький зазначив: «Важко уявити процеси, до яких не залучені волонтерські, громадські організації, чи благодійні фонди. Вони підсилюють правильні рішення, і часто є ініціаторами величезних проєктів щодо зборів і допомоги Збройним Силам України. Дякую їм за включеність і розбудову громадянського суспільства.
Львівська обласна військова адміністрація у співпраці з Львівським ІТ Кластером, багатьма благодійними організаціями, бізнесом, волонтерським рухом, зокрема міжнародним, та людьми в громадах реалізує масштабні проєкти для підтримки Збройних Сил України, прикордонників і ветеранів. Серед ключових ініціатив: проєкт SKY для модернізації ППО, Guardian – для покращення умов служби прикордонників, ініціатива «Пікапи для Миру» – передача позашляховиків, «Пташки Перемоги» – безпілотники, «Терапія мандрами» – для психологічного та емоційного відновлення військових, а також понад 200 мистецьких проєктів арттерапії.
Проєктів безліч – це свідчить про зміну ставлення суспільства до власної держави, а також єдність та залученість людей до розбудови країни».
Основною метою форуму стало обговорення розвитку волонтерства в Україні. Учасники заходу обговорили, як ефективно допомагати військовим і внутрішньо переміщеним особам, забезпечуючи їх необхідними ресурсами та підтримкою. Особливу увагу приділили ролі бізнесу у волонтерському русі, наголошуючи на важливості соціальної відповідальності та співпраці з громадськими організаціями. Також розглянули роль волонтерів у наданні медичної допомоги.
Однією з ключових подій форуму стало вручення подяк голови Львівської ОДА волонтерам. Серед них:
Роман Сенишин, начальник Львівського залізничного вокзалу, який підтримував медико-волонтерську спільноту на вокзалі.
Валентин Бордун, член ГО «Птаха України», який координував передачу 30 тон допомоги на схід та організацію студентських ініціатив.
Маріанна Білик-Немировська з ГО «Dental Front», яка допомагала військовим.
Наталія Яриш, засновниця бренду «Svarga», яка через популяризацію українського сприяє підтримці ЗСУ.
Юрій Ліфансе, координатор міжнародної християнської організації «Спільнота святого Егідія», який залучає до волонтерства людей старшого віку.
Ярослав Шолудько, викладач ЛНУП, який організував студентське волонтерське об’єднання.
Дискусійна частина заходу складалася з трьох тематичних панелей.
Перша – «Партнерство між державою і волонтерами», була присвячена співпраці громадських організацій і органів влади.
Модерував цю панель директор видання Lviv.Media Любомир Ференс.
Участь у панелі взяли: Максим Козицький – начальник Львівської обласної військової адміністрації, Ігор Дулин – співзасновник благодійного проєкту «Пташки Перемоги», Юрій Ліфансе – керівник Спільноти святого Егідія та Галина Васильченко – народна депутатка України.
Під час цієї панелі Максим Козицький наголосив, що головним завданням держави є створення умов для розвитку волонтерських ініціатив та акумулювання ресурсів для підтримки Збройних Сил України.
Друга панель – «Бізнес і волонтерство в умовах війни», зосередилася на ролі компаній у підтримці ЗСУ. Модераторкою панелі була очільниця відділу пресслужби Львівської ОДА, прессекретарка Максима Козицького Марія Курило. Учасники, зокрема Наталія Яриш – засновниця та СЕО бренду SVARGA, Назарій Деркач – очільник Студії 3D візуалізації HISM, волонтер медико-психологічної допомоги та ГО «Птаха України», Оксана Дащаківська – керівниця офісу у Львові міжнародного фонду «Відродження», Ростислав Радиш – голова ГО «Центр Об'єднаних Рішень», Володимир Бега – голова Славської ТГ, обговорили соціальну відповідальність бізнесу, який, попри складнощі, активно інтегрується у волонтерський рух.
У третій панелі «Медична допомога та реабілітація через волонтерство», яку модерувала Ольга Цап – директорка КП «ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ», участь взяли Олександра Янович – директорка Центру медичної 3D діагностики, Маріанна Білик – Президентка Асоціації імплантологів України, головний лікар стоматологічної клініки «БіШ компані», голова ГО «Dental Front», Андрій Віленський – медичний директор Superhumans Center, Тарас Грень – керівник апарату Львівської ОДА, Володимир Гаврилюк – керівник Західного Регіону Українського Червоного Хреста, Єлизавета Мороз – фахівчиня напряму Мобільних реабілітаційних команд НК ТЧХУ.
Тут представили нові підходи до підтримки військових і цивільних осіб, які постраждали від війни. Учасники поділилися своїм досвідом у наданні медичної допомоги, впровадженні інновацій у реабілітаційні програми та обговорили роль волонтерів у цих процесах.
Організаторка заходу «Держава Бізнес Волонтери», радниця Максима Козицького, Галина Бордун підкреслила: «Волонтерський рух, який почав активно розвиватися під час повномасштабного вторгнення, демонструє свою еволюцію. На початку війни Львівщина прийняла понад пів мільйона людей, які шукали порятунку. Згодом, коли перші нагальні потреби були закриті, фокус перемістився на інші виклики: підтримку внутрішньо переміщених осіб, допомогу людям з інвалідністю, піклування про старше покоління, розвиток ветеранської політики, а також медичну реабілітацію та абілітацію.
Такі зміни свідчать про зрілість і адаптивність волонтерського руху, який продовжує бути важливим інструментом соціальної підтримки у складні для країни часи.
Цей захід буде системним, щоб ми вчилися ділитися своїми результатами і заохочувати до співпраці. Захід дає старт наступному важливому напрямові – залученню бізнесу до створення центрів підтриманого проживання, підтримки, абілітації ветеранів».
Форум завершився нетворкінгом, в межах якого учасники обмінялися ідеями, контактами та планами на майбутнє. Виставкові зони партнерів дали змогу ознайомитися з інноваційними рішеннями, які можуть бути корисними для волонтерських ініціатив.
Була художня частина форуму, яка дуже сподобалася учасникам.
Зазначимо, організатором події стала громадська організація «Птаха України» за співпраці Львівської обласної військової адміністрації.
Фінансову підтримку надала Норвезька рада у справах біженців, а технологічним партнером виступив Центр медичної 3D-діагностики. Інформаційний супровід забезпечила платформа Lviv.Media, а унікальну атмосферу заходу створили вихованці Роздільського будинку-інтернату, які долучилися до події.
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news/122811
Фото - пресслужба Львівської ОДА (321) та з особистої сторінки Ольги Цап/Фейсбук
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|