Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2024 » Грудень » 8 » У Львові відбувся форум «Здоров’я без бар’єрів: разом почуємо лікаря»
14:38
У Львові відбувся форум «Здоров’я без бар’єрів: разом почуємо лікаря»

 

ДІЄВІСТЬ ПРОГРАМИ «ПОЧУЙ ЛІКАРЯ» - ДОВЕДЕНА

 

 

 

 

 

 

 

7 грудня відбувся форум «Здоров’я без бар’єрів: разом почуємо лікаря»,

присвячений питанню підвищення обізнаності населення про ключові

аспекти здоров’я, а також питань щодо створення інклюзивного

середовища і підтримки здорового способу життя у громадах.

 

 

 

 

 

 

 

 

Про це повідомляє Гал-Інфо, з посиланням на пресслужбу Львівської ОВА.

 

До Форуму долучилися понад 200 осіб. Серед учасників заходу – представники учнівського самоврядування та батьківських комітетів; вчителі, директори закладів освіти; психологи; представники інститутів громадянського суспільства, які працюють у сфері громадського здоров’я та інклюзії; люди з інвалідністю.

 

 

 

 

 

Керівниця проєкту «Почуй лікаря»  Галина Бордун зазначила, що ініціатива «Почуй лікаря» стала важливим кроком для суспільства в умовах викликів, які принесла пандемія COVID-19, адже саме тоді її започаткували з ініціативи Максима Козицького. 

«Для нас це був перший досвід роботи в таких складних умовах, і, безперечно, це стало серйозним випробуванням. Але саме в цей час ми зрозуміли, наскільки важливо мати доступ до перевіреної інформації та ресурсу, який допоможе зорієнтуватися й знайти інформацію та підтримку.

Сьогоднішній форум присвячений темі «Здоров’я без бар’єрів» є і частиною стратегії безбар’єрності, яку активно підтримує Перша Леді України Олена Зеленська. Ми обговорюємо важливі й чутливі теми: розлади харчової поведінки, базові знання про психічне здоров’я, розлади поведінки та дефіцит уваги, а також сексуальну освіту.

Секрет нашого успіху – це синергія зусиль. Завдяки підтримці державної політики та безпосередньо голови ОВА, ми змогли досягти вагомих результатів. Це показує, що співпраця громадян, держави та волонтерів завжди приносить плоди.

Особливо тішить те, що наша волонтерська ініціатива отримала підтримку від численних партнерів. Це доводить, що спільно ми здатні змінювати суспільство на краще.

Дякую кожному, хто долучився до цієї роботи. Ми не лише підсумовуємо рік, але й продовжуємо дивитися вперед, аби розширювати можливості та створювати безбар’єрне майбутнє для всіх», – наголосила Галина Бордун.

 

 

 

 

 

Організаторами форуму є учасники проєкту Львівської ОВА «Почуй лікаря». В межах проєкту для учнів у школах студенти-медики проводять лекції про основні аспекти турботи про здоров’я, важливість здорового способу життя, профілактику найбільш поширених захворювань. Для підготовки студентів-медиків залучені спеціалісти зі сфери охорони здоров’я (лікарі, викладачі тощо) – експерти проєкту «Почуй лікаря». За час існування проєкту провели понад 630 лекцій для більш ніж 24 тис. учнів.

Захід став дискусійною платформою для обговорення та висвітлення питань інформаційної доступності, підвищення обізнаності про ключові аспекти здоров’я, зокрема, в територіальних громадах, розвиток практичних рішень для створення інклюзивного середовища і підтримки здорового способу життя.

У панелі «Маршрутизація, профілактика захворювань. Програми з підтримки психічного здоровʼя реформи  шкільного харчування, які працюють на національному та обласному рівні», яку модерувала Галина Бордун, взяв участь Максим Козицький – начальник Львівської обласної військової адміністрації.

 

 

 

 

 

«Ми зібралися сьогодні, щоб обговорити одну з найважливіших тем нашого часу – ментальне здоров'я, яке стало викликом для кожного з нас, особливо в умовах повномасштабного вторгнення. Це питання набуло надзвичайної ваги, адже війна торкнулася кожної родини, кожного регіону.

Львівщина, будучи далеко від лінії фронту, стала притулком для тисяч людей, які шукали безпеки. Підтримка, яку наша область надавала й продовжує надавати, вимагала від нас усіх великої психологічної стійкості. Особливу подяку хочу висловити тим, хто долучився до ініціативи це волонтери “Медико-психологічної допомоги”, які продовжують до сьогоднішнього дня зустрічати на Головному залізничному вокзалі евакуаційні потяги», – наголосив Максим Козицький.

 

 

 

 

 

Він також розповів про поточні виклики та напрацювання Стратегії психічного здоров'я, яка стала основою для створення стійкої системи допомоги у області. Та перш за все це стало можливим завдяки ініціативі Першої Леді Олени Зеленської та її наскрізному меседжу питання ментального здоров’я. 

«Сьогодні залученість громадських організацій та підтримка з боку держави дозволили винести цю проблему на рівень державної політики.

Надання психологічної допомоги зараз є критично важливим, особливо для сімей військових, які несуть величезний емоційний тягар. Школи, громади, медичні установи мають бути осередками підтримки. Діти, батьки та вчителі повинні знати, куди звертатися за допомогою і як діяти в кризових ситуаціях.

У перші три роки війни основний тягар роботи ліг на фахівців недержавного сектору, які лише у координаційних центрах надали понад 45 тисяч послуг. Це вражаючі цифри, але й величезна відповідальність для нас усіх – розширити цю підтримку», – переконаний начальник Львівської ОВА.

 

 

 

 

 

 

Обговорили також питання створення центрів психологічної допомоги при кластерних лікарнях.

«Створення сучасних центрів медико-психологічної допомоги з виїзними бригадами, лабораторними відділеннями – це не розкіш, а необхідність. Таку систему слід забезпечити на рівні територіальних громад, де вона потрібна.

Ми всі живемо у стані постійного стресу. Питання "Ти як?" має стати звичною практикою, що спонукає кожного задуматися про своє самопочуття. Завдяки наявності кількох університетів. зокрема й медичного, ми маємо чудову можливість готувати кваліфікованих спеціалістів, які працюватимуть із цією проблемою.

Ми рухаємося вперед. І разом із вами, шановні учасники форуму, ми будемо й надалі працювати, щоб зробити ментальне здоров'я доступним для кожного. Дякую всім, хто вже долучився до цієї важливої роботи», – підсумував Максим Козицький.

 

 

 

 

 

 

Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький вручив Подяки волонтерам проєкту, студентам Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького: 

  • Студентці 3 курсу Уляні Книш;
  • Студентові 3 курсу Маркіяну Шереметі;
  • Студентці 4 курсу Вікторії Подолюк;
  • Студентові 1 курсу Роману Прокоф'єву.

 

Довідково:

 

Партнери заходу: Національна служба охорони здоровʼя України, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю, Центр здоровʼя та розвитку «Коло сімʼї», Українсько-швейцарський проєкт «Психічне здоровʼя для України».

Захід відбувся за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я», Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (NEEKA) за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Організатором заходу є ГО «Птаха України». Співорганізатори: департамент охорони здоровʼя та департамент освіти і науки Львівської ОДА.

Візуальне враження про учасників проекту «Почуй лікаря» можна отримати, переглянувши відео, зняте з нагоди закінчення вахти студентів - медиків у літній школі в п.р.:

 

 

 

(відео)

 

За джерелом:

https://galinfo.com.ua/news/u_lvovi_vidbuvsya_forum_zdorovya_bez_barieriv_razom_pochuiemo_likarya_427590.html

 

Фото – пресслужби ЛОВА

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

Переглядів: 74 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 14.01.2025, 03:48
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2025