ЗУСТРІЧ «ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ ВОЛОНТЕРУ»
Про цю подію повідомила
газета «Вечірній Київ».
Волонтери завжди приходять на допомогу киянам і внутрішньо переміщеним особам, які потребують підтримки. Тож 6 грудня, щоб подякувати їм, у Колонній залі КМДА відбувся «День вдячності волонтеру», організований Київською міською організацією Товариства Червоного Хреста України до Міжнародного дня волонтера.
Висловити вдячність волонтерам, які постійно допомагають громаді міста, завітала заступниця голови КМДА Марина Хонда.
«Київська організація Товариства Червоного Хреста багато років є нашим надійним партнером, — підкреслила Марина Хонда. — Згадую, коли почалося повномасштабне вторгнення та терміново був потрібен розподіл гуманітарної допомоги, я телефонувала очільниці організації Тетяні Гоєнко. І вона навіть не завжди могла взяти слухавку, бо працювала і розвантажувала гуманітарну допомогу. Це робота всього колективу. Я хочу подякувати за всі ті проєкти, які роблять в організації: догляд вдома за одинокими людьми, допомога людям та дітям з інвалідністю, підтримка родин військових, гуманітарна допомога.
Жодне місто в Україні сьогодні самостійно не в змозі вирішити соціальні питання, адже кількість населення, яке потребує допомоги, весь час зростає. Це європейська модель, коли велика організація виконує важливу соціальну функцію, допомагаючи місту. Але головне — щоб працювати в такій сфері та надавати допомогу іншим, треба мати величезне серце і бажання. Дякую вам за небайдужість і силу духу. Завдяки вам Київ стає сильнішим, а Україна — ближчою до Перемоги».
Щорічно Київська міська організація Товариства Червоного Хреста України подає проєкти на конкурс проєктів громадянського суспільства, яке організовує Департамент суспільних комунікацій КМДА, і втілює важливі для міста ініціативи.
«З Червоним Хрестом ми співпрацюємо дуже довго. Вони не тільки подають проєкти до конкурсів, а й проводять заходи в наших хабах. Це надання першої домедичної допомоги, психологічна підтримка, допомога внутрішньо переміщеним особам, День донора, — зауважила директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА, депутатка Київради (фракція «УДАР») Мирослава Смірнова. — Тому вітаємо Червоний Хрест та всіх волонтерів, яких більш як 8 тисяч. Це потужна організація, яка є надійним партнером всього міста.
Без волонтерства України не існувало б, це унікальне явище, яке залишиться в історії нашої держави. Волонтери сьогодні перебувають на передовій та в тилу, допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям та дітям з інвалідністю. Нехай добро повертається сторицею, мирного неба і Перемоги! Слава Україні, ЗСУ і нашим волонтерам!».
5 грудня весь світ відзначав Міжнародний день волонтера, до якого й приурочили подію. Роком започаткування волонтерського руху вважається 1859 рік, коли Жан Анрі Дюнан ініціював створення Міжнародного комітету Товариства Червоного Хреста, організацію, яка працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим та полоненим.
«Поки українські воїни захищають нас на фронті, сотні тисяч людей в країні потребують нашої допомоги. Ви є частиною великої команди Товариства Червоного Хреста в Україні, а це наразі 5 тисяч співробітників і вісім тисяч волонтерів, що допомогли більш ніж 12,5 мільйона українців. І кожен з вас робив свій внесок, від серця до серця. Тому я хочу привітати вас. Завжди пишаюсь нашою організацією, її працівниками та волонтерами», — звернувся до київських волонтерів генеральний директор Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко.
За невтомну та самовіддану працю цього дня дякували тим, хто взяв на себе високу місію — допомагати іншим. У Колонній залі КМДА нагородами та подяками відзначили волонтерів Київської організації Товариства Червоного Хреста.
«Цей захід ми традиційно проводимо вже третій рік поспіль, вітаємо наших волонтерів, партнерів, донорів, — поділилася голова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Гоєнко. — В організації є 300 постійних волонтерів, з якими підписано угоди про співпрацю. Ми вибрали сто найактивніших, яких хочемо нагородити.
На фотовиставці представили основні напрямки нашої діяльності. Після ворожих обстрілів ми одразу виїджаємо на місце разом з ДСНС і допомагаємо тим, хто постраждав, зігріваємо, даємо теплий чай. 56 тисяч киян та внутрішньо переміщених осіб отримали продуктові набори. 490 одиноких осіб перебувають під опікою програми «Догляд на дому». Також ми надаємо психосоціальну підтримку, проводимо інформаційні заходи в міських парках, навчаємо мінній безпеці та першій домедичній допомозі, в тому числі і тваринам. У нас дуже багато напрямків і роботи для волонтерів. Штатних працівників всього 16 осіб, всю іншу роботу виконують саме волонтери».
Волонтер та фахівець з розвитку філії та волонтерства організації Голосіївського району Денис Шейко розповів «Вечірньому Києву», що в Товаристві разом з дружиною вже другий рік, з 2023-го.
«Ми шукали як допомогти, прийшли до Товариства Червоного Хреста. Почали волонтерити, зараз я вже працівник організації, — пригадує Денис Шейко. — Коли був обстріл у липні 2024 року в Голосіївському районі, де я працюю, ми допомагали мешканцям, помешкання яких постраждали. Залучили допомогу на 650 тисяч гривень, забезпечили близько 400 людей подушками, побутовою технікою.
Зараз такий час, що, якщо ти не можеш йти воювати, ти маєш допомагати. І ми цим займаємося. Основними напрямками є гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним, у районі їх близько 40 тисяч, психосоціальна підтримка, інформаційна діяльність, донорство. Незабаром відкриваємо соціальну фотостудію. Будемо роздруковувати фотографії для переселенців, що нагадуватимуть їм про дім, який вони були змушені залишити».
За джерелом:
https://vechirniy.kyiv.ua/news/105953/
Фото – Борис Корпусенко
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|