ЗАБРУДНЕНЕ ПОВІТРЯ – ПОПЛІЧНИК НЕДУГИ
Щорічно 11 грудня у світі відзначається
Всесвітній день хворого на бронхіальну астму.
Історія заснування цього Дня
Відповідний день засновано у 1998 році за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та приурочено до Всесвітньої наради з профілактики та боротьби з астмою, яка проходила в Барселоні.
Що це за хвороба?
Бронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка характеризується нападами задухи та хрипами різного ступеню частоти й важкості. Найчастіше захворювання фіксують у дітей та молоді. Статистика говорить, що 10% дітей страждають на астму, хворих дорослих менше – 5%. Екологія дуже сильно впливає на захворюваність бронхіальною астмою, саме тому відсоток хворих серед жителів сільської місцевості нижче, ніж у жителів міста майже на півтора відсотка.
Мета заснування події
Всесвітній день хворого на бронхіальну астму створений задля підвищення освіченості пацієнтів, медичного персоналу та суспільства загалом, покращення медичної допомоги хворим та привернення уваги до цієї хронічної хвороби.
Довідково:
В Україні діє програма «Доступні ліки» на певні медичні ліки для хворих на бронхіальну астму, за якою можна отримати потрібні медикаментозні засоби безкоштовно чи за невелику плату.
За джерелом:
https://daytoday.ua/podiya/vsesvitniy-den-khvoroho-na-bronkhialnu-astmu/
Фото –ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|