КИЇВСЬКИЙ «ОСКАР» - ПЕРЕМОЖЦЯМ
Вже п’ятий рік поспіль міська влада відзначає найкращі
успішні приклади взаємодії між владою та громадою,
щоб подякувати тим, хто допомагає робити Київ кращим.
Про цю подію йдеться у репортажі Тетяни Асадчевої, підготовлений нею для газети «Вечірній Київ».
У столиці України Києві 9 грудня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «ТОП-100» 2024 року, в рамках якого відзначалися найкращі кейси партнерства влади та громади.
Захід розпочався з хвилини мовчання за загиблими на фронті героями та виконанням Національного гімну України, який проспівала Міла Нітіч — українська співачка, яка з початку повномасштабного вторгнення підтримує Україну своїм талантом, виступаючи на благодійних концертах для військових та постраждалих.
Як і в попередні роки, у відборі «Топ 100» взяли участь понад 400 громадських організацій та ініціатив. Переможців обирала конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники Київської міської ради, Громадської ради при Київраді, КМДА та громадського сектору.
За результатами, обрали 100 найкращих, які своєю наполегливою працею, відповідальністю та небайдужістю доводять, що Київ має великий потенціал громадського активу, який є справжнім партнером міської влади у розв’язанні важливих питань життєдіяльності столиці.
«Вже вп’яте Київ відзначає „ТОП-100“ громадських організацій та ініціатив, які протягом року найактивніше співпрацювали із міською владою задля позитивних змін. Всі учасник цьогорічного відбору, а їх було майже 500, пов’язані з волонтерством. Як і повинно бути під час війни. Сьогодні ми відзначаємо найактивніших, але щиро дякуємо кожному. Київ має потужний потенціал активістів і лідерів. Ви щодня змінюєте наше місто і нашу країну на краще. І я переконана, що майбутнє Києва та й держави загалом неможливе без вас. Щиро дякую кожній команді, кожній людині, хто щодня працює заради змін», — зауважила у своїй промові заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
...
Також вона згадала, коли у перші місяці повномасштабної війни люди намагалися адаптуватися до нових реалій, на допомогу їм прийшли власне волонтери.
«Ця робота триває і до сьогодні, адже коли ти волонтер за покликом серця, ти не можеш втомитися від можливості змінювати життя людей і робити світ кращим, добрішим…» — наголосила Марина Хонда.
Серед номінантів є громадські організації, діяльність яких спрямована на посилення обороноздатності держави, підтримку Збройних Сил України, надання волонтерської допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також реалізація корисних ініціатив для громади міста. Почесні відзнаки отримали також ті організації та волонтери, які реалізують різні проєкти, допомагаючи відновлювати деокуповані території та громади, а також підтримують малозахищені верстви населення.
Цьогорічні переможці є абсолютно різноманітними та опікуються різними сферами. Одні забезпечували продуктами маломобільних киян, інші активно допомагали підрозділам українського війська. Деякі опікувалися родинами переселенців, тоді як інші дбали про психологічний стан родин загиблих Героїв та осіб, які постраждали внаслідок бойових дій.
Серед нагороджених — Благодійний фонд «Захистимо та відбудуємо Україну разом», який активно допомагав бійцям ЗСУ, забезпечуючи їх необхідним обладнанням, спорядженням та медикаментами, сприяючи поліпшенню умов життя та виконанню бойових завдань на передовій. Фонд також надавав активну підтримку військовим шпиталям у прифронтових містах та допомагав дітям українських військових.
Цього року почесну відзнаку отримала також ГО «Рада ветеранів АТО Святошинського району міста Києва», яка надає всебічну підтримку ЗСУ, організовуючи благодійні аукціони, ярмарки та забезпечуючи військових необхідними засобами. Вона також займається нагородженням військовослужбовців та волонтерів за їхні заслуги.
Громадська організація «Українська Жіноча Варта» увійшла до «ТОП-100» за проведення заходів з поширення знань про традиційну матеріальну культуру стародавньої української вишивки, набуття навичок традиційної вишивки та інших компетенцій поза системою освіти, розвиток неформальної освіти, соціокультурну адаптацію киян та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) засобами змістовного дозвілля і ручної вишивки як динамічної медитації.
До рейтингу найкращих традиційно увійшла організація Родини «Небесної Сотні», яка спеціалізується на проведенні різних реабілітаційних заходів для родин Захисників України, ветеранів війни та військовослужбовців, зокрема проводить для них сеанси з каністерапії.
Вже декілька років поспіль відзнаку отримують київська міська та районні організації Товариства Червоного Хреста України, які реалізують проєкти з допомоги вразливим верствам населення та проводять навчальні заходи з надання першої домедичної допомоги й психосоціальної підтримки.
Ці ініціативи червонохрестівців забезпечують необхідну підтримку тим, хто її найбільше потребує, сприяють поліпшенню якості життя та підвищенню обізнаності громадян щодо важливих аспектів здоров’я та безпеки.
Цього року до «ТОП-100» увійшла ГО «Наукова асоціація кібербезпеки України», що опікується проблемами цифрової незалежності громадян поважного віку в умовах війни. Представники організації зазначають: «Воєнний час може викликати значні труднощі для старшого покоління, особливо в контексті доступу до цифрових технологій та інформаційних ресурсів. Важливо забезпечити їм можливість користуватися цифровими сервісами для збереження соціальних зв’язків, доступу до медичних послуг, електронної комерції та інших необхідних ресурсів».
Почесну відзнаку отримала також ГО «Федерація шашок міста Києва», що організувала ініціативу збору коштів для ЗСУ за допомогою гри в шашки за донати.
Серед цьогорічних переможців є ГО «Історична платформа», яка представила проєкт «Стріткод», що за допомогою інтерактивних табличок допомагає українцям пізнавати власну історію.
«Нагородження „ТОП-100“ — це не просто визнання досягнень, а й потужний інструмент для поширення кращих практик та інспірування нових ініціатив. Кожен з цих проєктів довів, що разом ми можемо подолати будь-які виклики», — підкреслює директорка Департаменту суспільних комунікацій, депутатка Київради (фракція «УДАР») Мирослава Смірнова.
За її словами, волонтерство для України завжди було не просто явищем, а справжнім рухом, що об’єднує людей, готових допомагати.
«Ви стали символом незламності та віри в краще майбутнє. Кожен ваш вчинок стає важливим кроком до зміцнення нашої єдності та спільних дій у подоланні труднощів. Це доказ того, що ми, як народ, не тільки вистояли у складні часи, а й стали сильнішими та більш згуртованими», — зазначила посадовиця.
Також Мирослава Смірнова представила Декларацію цінностей про співпрацю міської влади з інститутами громадянського суспільства, запропонувавши учасникам долучитися до підписання цього важливого документа.
«Цей документ ставить перед собою амбітну, але надзвичайно важливу мету — закріпити наші спільні принципи взаємодії, побудовані на довірі, прозорості та відповідальності. Він є дороговказом для розвитку діалогу, підтримки ініціатив та впровадження змін, які роблять життя наших громадян кращим. Декларація наголошує на важливості відкритого партнерства між владою та громадою, адже саме спільні дії здатні забезпечити сталий розвиток та подолання викликів, що стоять перед країною», — зазначила Мирослава Смірнова.
Вона наголосила, що цей документ є підтвердженням готовності представників міської влади працювати задля розвитку громад, підтримки ініціатив та зміцнення нашої країни.
Церемонія нагородження супроводжувалася виступами відомих артистів, серед яких: Макс Гордєєв, Поліна Дашкова, BURLA, Олексій Діброва та Dima PROKOPOV, які подарували гостям багато яскравих емоцій та вражень.
Нагадаємо, що київська міська влада ще у 2017 році започаткувала традицію відзначати кращі успішні кейси реалізації громадських ініціатив у місті Києві щодо розв’язання питань місцевого значення. Ця ідея мала різні формати проведення, а починаючи з 2020 року, вперше проведено відбір успішних практик реалізації громадських ініціатив у розв’язанні питань місцевого значення в рамках проведення ярмарку проєктів громадських організацій «ТОП-100».
Урочисте відзначення переможців традиційно проходить за участю найвищого керівництва міста, що демонструє високий рівень поваги та вдячності до ініціаторів проєктів. Кожен з переможців отримує статуетку «ТОП-100». Таким чином, відзначення «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади та громади поступово стає своєрідним «Оскаром» у сфері громадянського суспільства.
Завдяки конкурсу «ТОП-100» успішних кейсів партнерства влади та громади місто віддячує найактивнішим представникам неурядового сектору за розвиток міста в унісон з муніципалітетом, що створює потужну синергію у міському прогресі.
За короткий час відзнака «ТОП-100» стала справжнім символом успішної взаємодії та частиною широкого комплексу мотиваційних та заохочувальних програм для плідної співпраці на користь столиці.
Авторка – Тетяна Асадчева
За джерелом:
https://vechirniy.kyiv.ua/news/106067/
Фото – Борис Корпусенко та Олексій Самсонов/Вечірній Київ
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|