СОЦІОЛОГИ СПРОСТОВУЮТЬ НАРАТИВИ ВОРОГА
Zagoriy Foundation спільно з Info Sapiens провели
щорічне дослідження сфери благодійності України.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на спільне соціологічне дослідження Zagoriy Foundation та Info Sapiens.
Мета соціологічного опитування: дослідити практики благодійності, їх поширеність, тенденції та виклики для громадянського суспільства. У межах дослідження опитали 2400 українців віком від 18 років та 400 представників неурядових організацій (НУО), а також провели 20 глибинних інтерв’ю з представниками громадського сектору.
Цьогорічне дослідження є поверненням до джерел — до практики великих досліджень, що дають комплексне бачення сектору. У минулі роки ситуація змінювалась надто динамічно, тому традиційне щорічне дослідження у 2022 та 2023 нерідко розпадалось на оперативні етапи. Тепер для Zagoriy Foundation та Info Sapiens настав час “збирати каміння”
Звіт про дослідження сфери благодійності за 2024 рік, проведене Zagoriy Foundation спільно з Info Sapiens, спростовує поширені проросійські міфи про нібито втому українців від війни та зниження підтримки благодійності. За їх даними, 86% українців цього року так чи інакше долучалися до благодійної діяльності.
Презентація результатів відбулася на конференції фонду Zagoriy Foundation “Небайдужі”, присвячену корпоративній соціальній відповідальності.
Згідно інформації зі звіту, попри всі виклики війни та проблеми у сфері економіки, 86% українців у 2024 році тією чи іншою мірою долучалися до благодійної діяльності. Хоча індекс поширеності благодійності знизився з 7.7 пунктів у 2022 році до 6.7, це все ще значно вище показника 2021 року (4.5 пунктів). Українці демонструють сталість у своїй допомозі, що, як заявляють дослідники, руйнує ворожі наративи про “втому” від війни.
Як показало опитування, ключовими мотивами благодійності для громадян України залишаються співчуття (33%), патріотизм (17%) і відчуття обов’язку перед суспільством (16%). При цьому багатьма перевага надається адресній допомозі, що підтверджує особисту залученість людей до розв'язання нагальних проблем.
Середній щомісячний донат громадян цього року склав 840 грн, а серед тих, хто підтримує благодійність більш активно, ця сума перевищує 2900 грн. Загалом грошові пожертви упродовж року здійснювали 73% українців.
Половина українців, які займалися благодійністю, також долучалися до волонтерства. З 39% у 2022 році кількість волонтерів зросла до 43% у 2024 році. Найактивнішими виявилися представники молоді, працівники державного сектору та жителі сіл.
Також опитування показало, що українці найчастіше допомагають локальним українським благодійним фондам, а не міжнародним — таких 51% серед респондентів. Лідерами за показником народної довіри є Фонд Сергія Притули, фонд “Повернись живим” і Товариство Червоного Хреста України. Ці організації отримали найбільшу підтримку серед громадян, а їхня впізнаваність залишається найвищою серед благодійних ініціатив.
Серед труднощів у сфері благодійності автори звіту підкреслили складність залучення коштів на немілітарні проєкти, високу конкуренцію за гранти та невідповідність пріоритетів донорів реальним потребам організацій. Проте 88% представників недержавних організацій оцінили взаємодію з бізнесом як ефективну, а 34% зазначили, що за останні два роки співпраця стала результативнішою.
Zagoriy Foundation – сімейне бюро соціальних проєктів, засноване у 2015 році Катериною та Глібом Загоріями. Місія фундації – уможливлювати позитивні сценарії майбутнього України. З цією метою Zagoriy Foundation реалізує та підтримує проєкти, спрямовані на розвиток та підтримку спільнот та громад, а також численні дослідження ключових чинників розвитку культури благодійності та інші напрямки.
Info Sapiens — дослідницька агенція, що спеціалізується на проведенні досліджень громадської думки, поведінкових замірах та аналізі даних з вторинних джерел.
За джерелом:
https://interfax.com.ua/news/general/1034303.html
Дайджест – ілюстративний з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|