ЧУЖИХ ДІТЕЙ – НЕ БУВАЄ
В Україні 92% людей готові допомагати
дітям, які залишилися без батьків.
Про це йдеться в дослідженні, наданому Укрінформу БО "СОС Дитячі Містечка".
Фахівці досліджували сприйняття, ставлення і підтримку реформи деінституалізації в Україні та порівнювали результати дослідження із подібним опитуванням 2022 року.
Зокрема, 92% опитаних заявили про готовність допомагати дітям, які залишилися без батьків, при цьому 70% зазначили, що надавали таку допомогу в минулому.
Водночас 71,4 % респондентів не схильні до регулярного відвідування дітей в інтернатах. 60% опитаних сказали, що готові передавати речі/іграшки у дитячі будинки, 43% готові допомагати конкретним дитячим закладам. У 2022 році ці показники серед респондентів дослідження становили 26% та 24% відповідно, зауважують дослідники.
Згідно з результатами опитування, кількість людей, які вважають, що Україні потрібні інтернатні заклади, збільшилася на 5% - з 76% у 2022 році до 81% у 2024-му. 10,1% респондентів вважають створення та фінансування інтернатних закладів найкращим способом піклування держави про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
При цьому за два роки стало менше людей, які вважають, що потрібно реформувати інтернати. Якщо у 2022 році таку думку висловили 83% опитаних, то у 2024-му 67%.
Також змінюється сприйняття способів реформування закладів інтернатного типу. Зокрема, у 2022 році понад 60% опитаних вважали за необхідне першочергово покращувати матеріально-технічну базу, а цього року таких було 33%. Серед першочергових кроків у реформуванні інтернатів цього року опитані назвали необхідність покращити харчування (32%), зменшити кількість інтернатів та влаштувати дітей у родини (28%), покращити якість медичних послуг та підвищити кваліфікацію (25%).
Водночас зріс рівень обізнаності громадян про форми сімейного догляду, які діють в Україні. Якщо у 2022 році понад 60% респондентів не знали про форми сімейного виховання, то у 2024 році таких було 18%.
Дослідження проводилося у квітні та жовтні цього року й охопило Івано-Франківську, Київську, Миколаївську та Полтавську області. Телефоном опитано понад тисячу респондентів, проведено більше як 40 глибинних інтерв'ю.
Результати дослідження представили учасникам другого Національного форуму партнерів СОС Дитячі Містечка “(Не)Дитячі питання: відповідальна спільнота дорослих в захисті дитинства”.
Як повідомлялося, у Міністерстві соціальної політики розпочинають роботу з повернення евакуйованих статусних дітей до України і розміщення їх в сімейні форми виховання.
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3938562-ponad-90-ukrainciv-gotovi-dopomagati-ditam-aki-zalisilisa-bez-batkiv.html
Фото – ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|