Головна » 2024»Грудень»23 » У Південній Кореї створили екзоскелет "Залізна людина", що дозволяє паралізованим ходити (ВІДЕО)
14:21
У Південній Кореї створили екзоскелет "Залізна людина", що дозволяє паралізованим ходити (ВІДЕО)
МРІЯ ПАРАЛІЗОВАНИХ – ВТІЛЕНА У ЖИТТЯ
Про це повідомили журналісти у випуску вістей
Суспільне.Новини, з посиланням на Reuters.
Південнокорейська команда дослідників з Інституту передових технологій (KAIST) розробила екзоскелет WalkON Suit F1, який дозволяє людям із паралічем нижніх кінцівок ходити, долати перешкоди та навіть підніматися сходами.
Екзоскелет виготовлений із легких матеріалів — алюмінію та титану, його вага становить 50 кг. Він оснащений 12 електродвигунами, які імітують рухи людських суглобів, а також сенсорами, що аналізують до 1 000 сигналів щосекунди для підтримання балансу користувача.
Пристрій може самостійно підходити до користувача, навіть якщо той перебуває в інвалідному візку, і допомагати йому вставати. Камери на передній частині екзоскелета працюють як "очі", які розпізнають сходи та інші перешкоди, що дозволяє користувачам із повним паралічем впевнено пересуватися.
Член команди KAIST і паралізований дослідник Кім Син-хван продемонстрував прототип, який допоміг йому ходити зі швидкістю 3,2 км/год, підніматися сходами та робити бічні кроки.
"Це справжня революція. Я можу вільно пересуватися та навіть знову підніматися сходами. Це дозволяє мені жити повноцінним життям", — сказав Кім.
Кім також здобув золоту медаль у категорії екзоскелетів на змаганнях Cybathlon 2024, де роботизовані технології допомагали людям із фізичними обмеженнями виконувати складні завдання.
Ідея створення екзоскелета прийшла до одного з розробників, Пака Чон-су, після перегляду фільму "Залізна людина".
"Мені захотілося зробити щось подібне, але для реального життя, щоб допомагати людям", — розповів він.
Команда KAIST планує вдосконалити пристрій, щоб зробити його доступним для більшої кількості користувачів і ще краще інтегрувати в їхнє повсякденне життя. WalkON Suit F1 уже став важливим кроком на шляху до революції в реабілітаційних технологіях.