Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2025 » Січень » 5 » Почала діяти Програма медичних гарантій на 2025 рік
12:21
Почала діяти Програма медичних гарантій на 2025 рік

 

МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ – СТАНЕ БІЛЬЩЕ

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 Починаючи з 1 січня, почала діяти

Програма медичних гарантій на 2025 рік.

 

Відповідна постанова Кабінету міністрів, якою затверджено Порядок реалізації Програми медичних гарантій на 2025 рік, оприлюднена на Урядовому порталі.

На фінансування Програми медичних гарантій у 2025 році в державному бюджеті передбачено понад 175,5 млрд грн, що на понад 16 млрд грн більше, ніж у 2024 році.

У Програмі медгарантій передбачено 44 пакети медичних послуг. Серед них - новий пакет медпослуг “Психосоціальна і психіатрична допомога дорослим та дітям, що надається в центрах ментального (психічного) здоровʼя та мобільними мультидисциплінарними командами”.

На первинну медичну допомогу виділено понад 25 млрд грн, базова ставка становитиме 844,4 грн (замість 786,65 грн у 2024 році). До пакета первинної меддопомоги у 2025 році інтегровано послугу з психічної підтримки пацієнта на первинному рівні. Як зазначають в НСЗУ, послуги з охорони ментального здоровʼя надаватимуть усі заклади первинної медичної допомоги, які уклали договір з Нацслужбою здоровʼя.

Для сільських медичних закладів первинної допомоги впроваджується коефіцієнт 1,1 до базової ставки, що дасть змогу збільшити фінансування закладів первинної допомоги.

На екстрену медичну допомогу передбачено майже 11 млрд грн. Вперше запроваджуються трирічні договори з Центрами екстреної допомоги. Тариф на послугу становитиме 306,3 грн замість 289 грн у 2024 році. Також за готовність надавати послуги екстреної меддопомоги відповідно до умов роботи на території можливих бойових дій, активних бойових дій та для гірських регіонів впроваджуються спеціальні коефіцієнти.

В пакеті амбулаторної меддопомоги збільшено кількість категорій лабораторних та інструментальних досліджень, оплата відбуватиметься не за окремі втручання, а за цілісну послугу, що враховує клінічний маршрут пацієнта.

На надання спеціалізованої, паліативної медичної допомоги передбачено понад 122 млрд грн.

Зростає фінансування та обсяг послуг з лікування травм війни. За лікування найважчих пацієнтів, у переважній більшості - пацієнтів з травмами війни, заклади, що надають пролонговану медичну допомогу в межах пакетів "Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій" і "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах", будуть отримувати додаткове фінансування.

За терапевтичним та хірургічними пакетами з 2025 року запроваджено додаткові коефіцієнти: за проведення найскладніших операцій, зокрема на серцево-судинній системі; за лікування пацієнта у відділенні інтенсивної терапії; за проведення інтервенцій з діалізу при гострих станах.

На медичну реабілітацію передбачено понад 6 млрд грн. В межах пакета “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах” додано можливість отримання пацієнтами до 26 реабілітаційних циклів на рік. В пакеті з амбулаторної реабілітації запроваджується послуга самостійної терапії (фізична, ерготерапія, терапія мови та мовлення) з не менш як 10 реабілітаційними сесіями.

В пакеті паліативної допомоги розширено кількість послуг із 1 до 7. Вперше запроваджено дві послуги з надання допомоги особам похилого віку з коморбідними станами та особам з віковою деменцією. Збільшено фінансування за пацієнтів з наслідками важких черепно-мозкових травм. Для дітей запроваджено підвищені коефіцієнти, а ставка за пролікований випадок у стаціонарі становитиме 8735 грн.

Також у 2025 році до Програми медичних гарантій долучаються усі відомчі та спеціалізовані медзаклади - медичні установи Міністерства охорони здоровʼя, Національної академії наук України, провідні науково-дослідні установи Національної академії медичних наук України (НАМН) та заклади Державного управління справами.

Зокрема, це Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, ДУ "Інститут травматології та ортопедії", Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, університетські клініки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького, клінічна лікарня "Феофанія" .

У 2025 році вперше з Програми медичних гарантій буде фінансуватися робота експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Оцінювання, замість МСЕК, проводитимуть 1450 експертних команд у 290 медичних закладах по всій країні.

 

 

За джерелом:

https://galinfo.com.ua/news/428539.html

 

Фото – ілюстративне з відкритих джерел

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 54 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Середа, 08.01.2025, 21:22
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2025