ЛОГІКА – ОСНОВА АНАЛІТИЧНОГО МИСЛЕННЯ
14 січня у світі святкують
Всесвітній день логіки.
Це міжнародне свято присвячене силі розуму, важливості логічного мислення та його ролі в науковому прогресі та повсякденному житті.
Історія створення Всесвітнього дня логіки та його мета
Цей день було започатковано Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури. Головними цілями створення такого свята є сприяння розвитку логіки та розширення розуміння світовою громадськістю цієї чудової науки.
Всесвітній день логіки створено, щоб:
• надихнути молодь на вивчення логіки та суміжних дисциплін;
• підвищити обізнаність суспільства про важливість логічного мислення для вирішення складних завдань та прийняття обґрунтованих рішень;
• підкреслити внесок логіки в науку, технології, філософію, математику та штучний інтелект;
• просувати міждисциплінарні дослідження та діалог між різними науковими галузями.
Вперше Всесвітній день логіки відзначили в 2019 році. З тих пір він є подією, яка об'єднує вчених, викладачів, студентів та всіх, хто цінує ясність думки та чіткі висновки.
Що таке логіка?
Логікою прийнято називати науку розсудливості, науку про те, як правильно міркувати. Логіка дозволяє значно скоротити послідовність дій та вибрати єдине правильне рішення, а також допомагає ширше дивитися на навколишній світ, глибше відчувати та розуміти його.
Слід зазначити, що на відміну від емоцій, логічне мислення спирається лише на аргументи. Його також називають аналітичним мисленням.
До речі, за розвиток цього вміння відповідає ліва півкуля головного мозку. Права півкуля, відповідно, сприяє розкриттю творчого потенціалу та емоційності.
Думаємо Ви погодитеся, що у повсякденному житті ми користуємося логікою постійно, навіть не замислюючись про те, як вона працює. І хоча, насправді, в одних з нас вона розвинена краще, в інших – гірше, проте нелогічні вчинки і судження ми допускаємо вкрай рідко.
Найпростішими та захоплюючими прийомами розвитку логіки є:
- головоломки (ребуси, шаради, японські кросворди, судоку, Какуро, Кубик Рубіка, П'ятнашки і т.д.);
- логічні ігри (шашки, шахи, шашки Го, Рендзю та ін.);
- мобільні програми.
Якщо Ви вирішите розвивати логіку, бажано звертати увагу на це заняття щодня. У такому разі результати з'являться набагато швидше. І навіть, отримавши задовільний рівень розвитку логіки, не варто закидати тренування, адже без практики це вміння поступово ослабне.
Значення логіки в сучасному житті
Насправді, логіка необхідна і значуща для кожного з нас. За допомогою обґрунтування своїх ідей та поглядів логічно, можна переконувати у своїй правоті інших людей. Доведено, що логіка покращує пам'ять, адже осягнувши закони правильного мислення, можна коректніше поводитися з інформацією. Також логіка впорядковує наше життя, вона допомагає відокремити важливе від неважливого, відкидає всі непотрібні другорядні речі. Вона допомагає економити наш час, що так важливо людині на сьогоднішній день.
Всесвітній день логіки нагадує нам про те, що розум та вміння міркувати є найважливішими інструментами для розуміння світу та побудови світлого майбутнього.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/january/14/world-logic-day
Фото –ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|