ІСТОРИЧНИЙ ДЕНЬ

Договір між Україною та Британією на 100 років,
спрямований на поглиблення співпраці між країнами
в різних важливих сферах життєдіяльності обох країн.
Сьогодні, 16 січня, президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у Києві підписали угоду про 100-річне партнерство.
Про це повідомляє портал Главред, з посиланням на Укрінформ.
"Сьогодні дійсно історичний день. Відносини України та Великої Британії близькі як ніколи. Ми вийшли на новий рівень, це більше, ніж стратегічні відносини. Ми підписали Угоду про 100-річне партнерство", - розповів Зеленський.
На офіційному сайті уряду Великої Британії зазначається, що угода між двома країнами охоплює дев’ять ключових напрямів. Вона спиратиметься на інновації, силу та стійкість, які Україна продемонструвала під час захисту від незаконного й жорстокого вторгнення Росії, та сприятиме забезпеченню довгострокової безпеки й економічного зростання обох держав.
"Договір і політична декларація, які формують 100-річне партнерство, будуть передані на розгляд парламенту найближчими тижнями", - йдеться у повідомленні.
Кір Стармер зазначив, що ця співпраця має довгостроковий характер і спрямована не лише на сьогодення, а й на розвиток технологій, науки, культурних обмінів та інновацій, які Україна продемонструвала останніми роками, для майбутніх поколінь.
Також прем’єр оголосить про запуск нової програми економічного відновлення з бюджетом у 40 млн фунтів стерлінгів. Вона передбачає створення умов для приватного кредитування на сотні мільйонів фунтів, що сприятиме зростанню малого та середнього бізнесу в Україні – основи її економіки.
Програма відкриє можливості для британських компаній, підтримуючи ключові сектори розвитку України та сприяючи розширенню торгівлі й інвестицій. Фінансування спрямовуватиметься на підприємства, які розвивають "зелену" економіку, а також підтримують жінок, ветеранів та маргіналізовані групи населення.
"Ми сподіваємося, що в довгостроковій перспективі програма під назвою TIGER (Triggering Investment Growth and Economic Resilience) зменшить залежність українських громад від гуманітарної підтримки та допоможе розбудувати економічну стійкість", - вказує він.
У Великій Британії повідомили, що в межах партнерства запровадять нову Схему перевірки зерна, яка дозволить відстежувати викрадене з окупованих українських територій зерно. Ця ініціатива розроблена у відповідь на звернення України до країн G7 із проханням допомогти виявляти викрадене зерно, яке російські сили перемарковують і продають.
Використовуючи передові наукові технології, які дозволяють визначати походження зерна, Велика Британія створила базу даних, щоб підтримати Україну у боротьбі з крадіжками сільськогосподарської продукції з окупованих регіонів.
"Україна, - це країна, яка залишається основним постачальником сільськогосподарської продукції, має вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки. База даних буде передана Україні від Міністра охорони навколишнього середовища протягом найближчих тижнів", - зазначили в уряді Великої Британії.
Ця ініціатива доповнює пакет допомоги Україні від Великої Британії на загальну суму 12,8 мільярда фунтів стерлінгів. Окрім цього, триває підтримка енергетичної інфраструктури, щоб забезпечити лікарні та громадські установи світлом і теплом для мирного населення, яке страждає від війни, розв’язаної Росією.
Велика Британія та Україна планують використовувати щорічний Стратегічний діалог високого рівня, щоб забезпечити довгостроковий розвиток їхнього партнерства на десятиліття вперед.
Довідково:
Хоч в Угоді конкретно не йде мова про співпрацю Британського Червоного Хреста з Українським Червоним Хрестом, але цілком зрозуміло, що взаємодопомога між цими двома національними благодійними товариствами, - всемірно зростатиме.
Вона і нині на дуже високому рівні. Нагадаємо, що ще у 2021 р. Британський Червоний Хрест відправив гуманітарну допомогу для всіх громадян України, які досягли віку 65+.
Торік у фойє Міністерства іноземних справ Великобританії відбулася фотовиставка про благодійну роботу у прифронтових регіонах України, де червонохрестівці під кулями противника, ризикуючи власним життям, розвозили місцевим громадам гуманітарну допомогу.

Восени 2023 р. Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Мартін Гарріс відвідав Львів, побував не лише у Львівській ОВА, але і в Центрі матері і дитини "Незламні матусі", який запроектований і споруджений у стислі терміни на кошти Червоного Хреста.

Він зустрівся з евакуйованими з прифронтової зони матусями, які проживають тут з дітьми, поцікавився чим може допомогти, а в кінці візиту залишив на Дошці відгуків для почесних гостей свій автограф з теплими побажаннями для майбутніх матусь.

І ось у цій Угоді, завдяки Мартіну Гаррісу, не забули зазначити і про жінок, про їх економічну підтримку Великобританією і допомогу у розвитку власного бізнесу.
Тож Угода є комплексною, багатогранною і вкрай необхідною в такий скрутний час лихоліття, який наша країна переживає сьогодні.
Детальніше дивись за посиланням:
https://glavred.net/ukraine/ukraina-i-velikobritaniya-podpisali-soglashenie-o-100-letnem-partnerstve-detali-10631198.html
Колаж - Главред
Фото – Офіс президента України та Ірини Апостолюк
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|