ФЕСТИВАЛЬ БАРАБАНЩИКІВ
20 січня в іспанському місті Сан-Себастьян проходить
Тамборрада – один із найбільш яскравих і, точно, один
із найгаласливіших іспанських фестивалів.
Колони барабанщиків у яскравих карнавальних костюмах карбують крок міською бруківкою і б'ють барабанний дріб. Фестиваль стартує рівно опівночі – у Старому місті мер піднімає прапор, і протягом наступних двадцяти чотирьох годин Сан-Себастьян потопає у шумі ударних інструментів, веселощів та вині.
Історія та походження Тамборради
Історія виникнення фестивалю невідома. Вважається, що зародилася Тамборрада на початку дев'ятнадцятого століття. Різні версії крутяться навколо ролі барабанів у війнах, що відбувалися у той період. Найбільш правдоподібне припущення про зародження урочистостей відправляє нас у епоху наполеонівських воєн. У 1813 році Сан-Себастьян був захоплений французькими військами, які, маршируючи містом, переможно стукали в бубни та барабани, на що місцеві пекарі відповідали знущальним стукотом по своїх бочках.
За іншою версією, міські хлопчаки підлаштовувалися в кінці маршируючих колон і пародіювали французьких солдат. Потрібно віддати належне французам, які не були позбавлені почуття гумору і не перетворили цей день з святкового в траурний.
Швидше за все, дата події інша і була перенесена на 20 січня (День святого Себастьяна), щоб зв'язати ім'я головного покровителя міста з найяскравішим фестивалем, який проходить на його вулицях.
Традиції Тамборради
Усі городяни, які беруть активну участь у Тамборраді, розділені на дві групи – це «солдати», одягнені в уніформу французької армії початку дев'ятнадцятого століття, і пекарі, які їх пародують і б'ють палицями по бочках для води. Здебільшого учасники – люди у віці, але на фестивалі можна побачити і колони школярів, їхні ходи розпочинаються у садах Альберді Едер та на центральній площі міста. Наприкінці свята серед молоді вибирається найкрасивіша пара – La Bella Easo – принцеса карнавалу та її помічник.
Раніше участь жінок у фестивалі не допускалася, але це правило давно забуте і не дотримується.
Барабанні партії, що розносяться вузькими вулицями Сан-Себастьяна на Тамборраді, - це зовсім не імпровізація і не фольклор. Більшість маршів, які можна почути в місті, ще в середині позаминулого століття написав композитор Раймундо Саррегві – відомий іспанський маестро і уродженець міста барабанщиків.
Цікаві факти про Тамборраду
- Закінчуються веселощі опівночі на площі Конституції – мер вимовляє промову і опускає прапор міста. Після цього всі колективи виконують марші, які звучали протягом дня.
- Тамборрада – це не лише культурна подія, а й гастрономічне свято. Багато жителів Сан-Себастьяна влаштовують традиційні вечері та дегустують страви місцевої кухні.
- Золотий барабан – головний приз карнавалу вручається найзлагодженішій команді ударників, яка продемонструвала найкращу майстерність гри, найяскравіші костюми та найрізноманітнішу програму.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/january/20/tamborrada-spain
Фото – ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|