ТАМ, ДЕ ЗРУЙНОВАНІ МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ

Це рішення зумовлене нехтуванням рф Женевських
Конвенцій, через що під обстріли потрапляють лікарні.
Про це повідомив у коментарі Укрінформу голова офісу ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт.
Він нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну ВООЗ верифікувала понад 2200 атак на українську систему охорони здоров’я. Цей перелік включає медичні заклади, медичний транспорт, склади, лабораторії та інше.
«Одним із напрямків підтримки ВООЗ, що здійснюється в Україні під час повномасштабного вторгнення рф, є забезпечення безперервного доступу до медичних послуг у районах, де медичні заклади були пошкоджені або зруйновані, а також забезпечення добре обладнаного приміщення для надання послуг медичними працівниками», – зазначив Хабіхт.
Тому у координації з МОЗ України ВООЗ запустила проєкт зі встановлення двох типів модульних медичних закладів у районах, де медичні заклади були пошкоджені або зруйновані. Перший – відділення первинної медичної допомоги для надання медичних послуг всередині. А другий тип – модульні станції для бригад екстреної медичної допомоги, що включають кімнату відпочинку для медиків та додаткові зручності для зберігання потрібних засобів.

У 2023-му та 2024 роках Всесвітня організація охорони здоров'я встановила 29 модульних закладів первинної медичної допомоги та станцій для бригад екстреної медичної допомоги в семи областях України. «Середня вартість встановлення та облаштування закладу становить близько 100 тис. – 200 тис. дол., залежно від розміру конструкції», – повідомив представник ВООЗ в Україні.
Обидва типи модульних закладів встановлюють за фінансової підтримки Європейського Союзу, Німеччини та Українського гуманітарного фонду. Хабіхт уточнив, що впродовж 2025 року планують встановити ще близько 20 модульних закладів.
Як повідомлялося, за даними Міністерства охорони здоров’я України, за час повномасштабної війни рф пошкодила та зруйнувала понад 2200 медзакладів в нашій країні. Зокрема, через постійні бомбардування та атаки рф пошкодила 1971 медзаклад та зруйнувала повністю без можливості відновлення ще 300.
Найбільше постраждали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Херсонщини та Запоріжжя. Крім того, від початку війни рф пошкодила 234 автівки екстреної медичної допомоги, знищила 273 та захопила 80.
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3954160-vooz-cogoric-planue-vstanoviti-v-ukraini-do-20-modulnih-medzakladiv.html
Фото – представництво ВООЗ в Україні
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|