ТРІУМФ СОЛОДКОЇЖОК

У календарі святкових дат є кілька свят, які присвячені улюбленцю
солодкоїжок – шоколаду. Нині - День шоколаду, який сміливо можна
назвати одним із найсмачніших кондитерських виробів, відомих людині.
Шоколад — настільки улюблений багатьма людьми кондитерський винахід, що йому присвячено безліч національних та міжнародних свят. Причому Всесвітніх днів шоколаду існує одразу два: один відзначається 7 липня, а другий — через чотири дні, 11 липня.
Сьогодні шоколадом прийнято називати кондитерський виріб на основі какао-олії, тертого какао та цукру, до якого можуть додаватися різні смакові та ароматичні інгредієнти. У роздрібному продажу шоколад поширений насамперед у формі плиток, але також шоколад реалізується у формі монет (каллет), кускової формі або у формі різних декоративних фігур.
Шоколад додається до величезної кількості різноманітних десертів і навіть у несолодкі страви, а також він сам може ставати основою для кулінарної творчості. Наприклад, у наші дні шоколадні вироби часто містять такі ароматичні добавки, як коньяк, кава, перець, ваніль і кориця, смакові наповнювачі на кшталт горіхів, сухофруктів, печива, вафель чи цукатів, а також різні рідкі чи кремоподібні начинки.
Батьківщиною Всесвітнього дня шоколаду, який відзначається 7 липня, вважається Європа, оскільки дата свята пов'язана саме з історією шоколаду в Європі. На думку деяких істориків, сучасні шоколадні плитки були вперше представлені в Європі 7 липня 1847 року.
Винахід належить Джозефу Фраю, англійському виробнику шоколаду. Він був першим, кому спала на думку ідея додати розтоплене масло какао в шоколадну масу, що зробило масу пластичнішою і дозволило надавати їй бажаної форми. У 1857 році з'явився перший молочний шоколад, і з того моменту виробники шоколаду почали експериментувати зі смаком та текстурою своїх виробів, щоб створити ідеальну плитку.
Тепер видів та сортів шоколаду є безліч. Найбільш відомі та популярні у споживачів чорний, молочний і так званий білий шоколад, хоча останній не можна назвати шоколадом у повному розумінні цього слова, оскільки він не містить тертого какао, а включає лише какао-масло, та й то лише близько 28-35%. Проте солодкий продукт із карамельно-молочним смаком та шоколадним ароматом дуже любимо у народі і часто використовується для приготування десертів.
В даний час шоколад широко поширений по всьому світу і купити його можна практично будь-де. Але є певні місця, де продаж цього солодкого продукту особливо високий. Наприклад, найбільше у світі шоколаду продають в аеропорту Брюсселя — близько 800 тон на рік! Втім, це й не дивно, якщо згадати, що Бельгія тривалий час була лідером у виробництві шоколаду на планеті.
Тепер, щоправда, її «потіснила» Німеччина, посунувши на друге місце рейтингу. Станом на 2017 рік близько 17% усього світового виробництва шоколаду припадало саме на німців, а річний оборот у цій сфері у Німеччині становив 4,5 млрд. доларів США. І якщо говорити про найпопулярніші бренди німецького шоколаду, то серед них виявляться Stollwerck, Halloren, Hussel, Hachez і, звичайно ж, Ritter Sport.
У Всесвітній день шоколаду порадуйте себе плиткою улюбленого шоколаду. Тільки не переїдайте, адже через чотири дні відзначається ще один Всесвітній день шоколаду. А якщо вам цього замало, то 13 вересня приєднайтесь до святкування Міжнародного дня шоколаду.
За джерелом:
https://anydaylife.com/calendar/3420
Фото – ілюстративне з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|