Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2025 » Листопад » 25 » У Львові відкрили інсталяцію «Маятник чекання», присвячену зниклим безвісти захисникам
16:17
У Львові відкрили інсталяцію «Маятник чекання», присвячену зниклим безвісти захисникам

 

БЕЗВІСТИ ЗНИКЛИЙ – НЕ ОЗНАЧАЄ ЗАБУТИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 листопада у Львівському Парку культури відкрили інсталяцію

«Маятник чекання» - нагадування про українських захисників,

котрі зникли безвісти, пише кореспондент Укрінформ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інсталяція складається з двох частин. Перша є інформаційною. Це куб з банерами у межах постійно діючого проєкту Парку культури «Календар війни». Тут можна знайти основну інформацію про зниклих безвісти захисників та дізнатися про роботу щодо їх пошуку.

Друга частина є мистецькою. Її назвали «Маятник чекання», адже життя родин тих, чиї імена у переліку зниклих безвісти, подібне до маятника, який коливається від піднесення і віри у повернення - до прірви ймовірної втрати.

Відкрили інсталяцію її автори та ініціатори: родини зниклих безвісти захисників, коваль Михайло Талама, художниці Зірка Савка і Христина Король, а також колектив Парку культури.

Як зазначила Савка, інсталяцію встановили в такому місці, де її може побачити кожен відвідувач парку. Сам Маятник чекання виконаний у вигляді кількох квіток, що висять поміж дерев і мають висоту людського зросту. Це, за словами художниці, символізує силует кожного зниклого безвісти захисника.

«У мене є така внутрішня думка, що ці маятники, вони як серцебиття. А те, що є довкола, це такий організм, який впливає на нас. І це разом символізує цей стан, коли ти постійно ти завмираєш і нібито розтискаєшся від кожного повідомлення, яке може прийти», - пояснила ідею своєї інсталяції Савка.

 

 

 

 

 

У своїх виступах родичі зниклих безвісти захисників ділилися історіями, висловлювали надію на повернення близьких і говорили про важливість підтримки один одного та проведення заходів, що нагадують про тих, хто пропав безвісти, захищаючи Батьківщину.

«Цей Маятник чекання - не лише про те, що ми тут знаходимося, а про те, що наші хлопці не забуті суспільством. Ми їх чекаємо, віримо, що вони повернуться. Хочу, щоб ця інсталяція говорила за нас тоді, коли ми не можемо знайти жодних слів», - розповіла Оксана, дружина зниклого безвісти захисника.

«Мій чоловік зник у квітні 23-го року, в Бахмуті. І з того часу я і мої діти - ми чекаємо. Також хочу сказати, що я переселенка з Криму з 2014 року. І в мене, крім чоловіка і моїх дітей, немає близьких. Але я почала ходити на групу підтримки нашої громадської ініціативи «Жити чекаючи» в місті Шептицький. І там ми всі, як рідні, бо нас об’єднує одне запитання, один біль: «Де наш рідний?» Ми разом чекаємо, підтримуємо один одного, шукаємо ресурси, які нам допомагають жити далі», - розповіла Ірина, дружина іншого зниклого безвісти військового.

 

 

 

 

 

Зі свого боку, один з організаторів заходу, речниця Парку культури Ірина Вовк, повідомила, що в парку планують розміщувати більше інсталяцій, присвячених українським захисникам, щоб відвідувачі усвідомлювали те, кому вони повинні завдячувати можливістю вільно проводити тут час.

«Ми будемо більше і більше знаків ставити тут, у Парку культури. Саме тут, тому що люди приходять кататися на санках, пити каву, прогулюватися. І вони мають усвідомлювати, що кожен їхній крок по вільному парку, над яким нічого не літає, що кожна їхня кава, що кожен їхній спуск на ковзанці чи на санках - це все завдяки тим людям, які пішли воювати, які не побоялися, не злякалися і які чесно виконували та продовжують виконувати свій обов’язок громадянина України», - зазначила Вовк.

 

ДОВІДКОВО:

 

Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України допомагає відновити контакти між членами родин, розлучених внаслідок  війн, збройних конфліктів, стихійних лих, природних і техногенних катастроф або міграцій. Така служба є також й у Львівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України. 

 

Адреса: м. Львів, вул. Сахарова, 52.

 

Контактні тел.:

 

095-250-12-74

  066-393-55-79 

 

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/4061923-u-lvovi-vidkrili-instalaciu-maatnik-cekanna-prisvacenu-zniklim-bezvisti-zahisnikam.html#

 

Фото – Укрінформ та Парку культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького

#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району

 

Переглядів: 77 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 28.11.2025, 08:27
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Листопад 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 363
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2025