Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2013 » Жовтень » 18 » Офіційні повідомлення: Обережно! Поліомієліт!
15:33
Офіційні повідомлення: Обережно! Поліомієліт!

ЯК  ОБМИНУТИ  БІДУ?


 МОЗ України попередило про можливість занесення в Україну вірусу 

 поліомієліту. Найбільший спалах хвороби зареєстровано в Таджикістані, 

 де від цієї хвороби померло 10 людей, а понад 500 осіб госпіталізовано. 

 Відтак вірус може легко потрапити в Україну через транспортні кордони.

 




За інформацією головного епідеміолога ДОЗ ЛОДА Наталії Тімко, поліомієліт представляє собою небезпечне гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту, самий небезпечний з них – дикий поліовірус, який сприяє розвитку гострого паралітичного поліомієліту.

 

Зазвичай захворювання починається з симптомів загально-інфекційного синдрому: висока температура, головний біль, біль у горлі, нежить, тошнота, блювота і проноси, напруження м’язів шиї і біль в кінцівках. Розвиток гострих в’ялих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів. Парези і паралічі мають асиметричне «мозаїчне» розташування, спостерігається знижений тонус м’язів, уражаються м’язи ніг, рук, тулуба, відмічається зміна постави, знижені сухожильні рефлекси, чутливість збережена, швидкий розвиток атрофії м’язів.

 

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний (вірус потрапляє в організм через рот і розмножується у кишківнику). Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, носові хустинки, одяг, постільну білизну, інфіковану воду та їжу, а також може передаватися переносниками – мухами. Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців – з фекаліями у ґрунті. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення. Найбільший ризик зараження мають діти до 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції.

 

Велике значення у попередженні поліомієліту відіграє дотримання правил особистої гігієни. Слід частіше мити руки з милом. Вживати тільки кип’ячену або спеціальну воду для пиття (бутильовану). Овочі і фрукти перед вживанням необхідно ретельно мити під проточною водою і ополіскувати кип’яченою або бутильованою водою.

 

Фото з відкритих джерел в  Інтернеті

Прес - служба  Департаменту охорони доров'я ЛОДА

Переглядів: 701 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 23.11.2024, 01:15
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 20
Гостей: 20
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024