СВЯТО МИЛОСЕРДЯ
Генеральна Асамблея ООН
у своїй резолюції постановила оголосити 5 вересня -
Міжнародним днем благодійності
ООН приурочила цю дату до річниці смерті легендарної матері Терези, котра стала уособленням милосердя на Землі, і заслужено стала лауреатом Нобелівської премії миру “за діяльність в допомозі страждаючій людині” (1979).
Вона завжди багато і тяжко працювала, мандруючи по всьому світу.
Серце перестало встигати за своєю господинею. Вона відійшла у вічність у віці 87 років.
Проводжати її в останню путь вийшло півтора мільйона осіб, серед яких були провідні політичні і релігійні діячі, а також ті, кому мати Тереза присвятила все своє життя – сироти, прокажені і бездомні.
Ця маленька, вся в зморшках сестра з Калькутти, завдяки своїй повнiй відданості Христу, стала для людей скарбом, бо випромінювала Божу Любов – єдине спасіння для світу. Вона повернула до життя справді християнське розуміння благодійності – створення блага не грошима, не надлишками від багатства, а витратами власної душі …
Міжнародне співтовариство на рівні Генеральної Асамблеї ООН глибоко стурбоване тим фактом, що злидні як і раніше зберігаються практично у всіх державах світу. Це стосується насамперед країн, що розвиваються, але часто створюється враження, що подібні явища не залежать ні від рівня економічного, культурного чи соціального розвитку.
Деякі сміливі заяви з приводу того, що сучасне суспільство цілком здатне подолати, в перебігу найближчих 15-20-ти років, то негативне явище, яке мається на увазі під поняттям злиднів, коли хтось живе за межею бідності, багатьом здаються наївними висловлюваннями.
Злидні супроводжують нас з незапам’ятних часів і можуть бути обумовлені різноманітними причинами і обставинами, залежними і абсолютно незалежними від людини. Вони схожі на якесь випробування і нашу, на жаль, іноді гідну спадщину. Вони небезпечні і непередбачувані. Вони уособлюють собою щось жахливе і зовсім не бажане. Єдина ефективна зброя проти них – це благодійність.
Той факт, що сучасне співтовариство усвідомило необхідність і цінність благодійності в процесах розвитку і зміцнення нормальних людських взаємин, радує і безперечно є дуже позитивним зрушенням в офіційній міжнародній політиці.
У сучасному розумінні благодійність не сильно відрізняється від тих понять і принципів, які були притаманні цьому явищу протягом всієї історії нашого людства. Творити благі і добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шляхетним заняттям.
Довідково:
Вчора, 4 вересня, Ватикан канонізував Матір Терезу (див. - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2016-09-04-8367 ). І це велика історична подія як в історії Римо-Католицької Церкви, так і всього світового співтовариства.
Повідомлення про Міжнародний день благодійності розміщено сьогодні також і на офіційному сайті ТЧХ України (див. - http://www.redcross.org.ua/modules/news/index.php?id=2174 ).
.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://volodymyrmedia.com.ua/2016/09/05/5-veresnya-mizhnarodnyj-den-blagodijnosti/
|