Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2017 » Квітень » 23 » 23 квітня - Всеукраїнський день психолога
16:26
23 квітня - Всеукраїнський день психолога

 

СВЯТО ЛИЦАРІВ - ЇЇ  ВЕЛИЧНОСТІ  ПСИХЕЇ

 

 

         

 

       Сьогодні, 23 квітня, - Всеукраїнський день психолога

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Життя людини - дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, водночас, приносити багато турбот і неприємностей. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше - своє здоров'я. Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців - психологів, чиє професійне свято, Всеукраїнський день психолога, відзначається в Україні 23 квітня, починаючи з 2004 року.

 

Психологія – це наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.

 

Протягом останнього сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука лише у 1879 році. Але за цей час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуттях, про самопізнання та соціальні ролі. До речі, знаменитий швейцарський психолог минулого століття Жан Піаже передбачав, що у XXI сторіччі психологія стане провідною наукою, і його прогноз починає справджуватися. Найбільший розвиток професія психолога отримала в США, Великобританії, Франції, Німеччині, Австрії, Швейцарії.

 

Протягом XX століття в суспільстві поступово формувався соціальний попит на діяльність психологів, професія соціально визнавалась і, як наслідок, отримувала нормативно-правову основу (з'являлися юридичні документи щодо регулювання статусу, змісту і форми діяльності професійного психолога). Поступово формувалася система професійної освіти і підготовки психологів, створювалися професійні товариства психологів, формулювалися вимоги до професійної кваліфікації та досвіду фахівців-психологів.

 

Найбільш визнана діяльність практичних психологів у сфері педагогічної, медичної, соціальної, військової, консультаційної психології. Активно розвиваються й інші напрямки практичної психології: економічна, юридична, політична, спортивна, військова. В Україні сьогодні нараховується понад 49 напрямків психологічних спеціалізацій.

 

Зараз в Україні професія психолога набула особливої привабливості, а психологічні знання викликають стійкий практичний інтерес. Психологи працюють у освітніх та науково-дослідних закладах, у лікарнях та різних соціальних службах, на виробництві, у правоохоронних органах та у службах з подолання наслідків надзвичайних ситуацій, у сфері реклами та спорту, у засобах масової інформації, професійних громадських організаціях, що допомагають учасникам бойових дій у зоні збройного конфлікту на сході України та вимушеним переселенцям.

 

Медичні психологи обстежують та надають рекомендації хворим щодо психологічних можливостей подалання хвороб, роз’яснюють рідним тяжко хворих, як необхідно з ними поводитися, як створити позитивний психологічний клімат, що сприятиме одужанню пацієнта.

 

Основними видами діяльності психолога є просвітницька та психопрофілактична робота; психологічне консультування; психодіагностика; психокорекція, соціально-психологічна реабілітація.

 

Довідково:

 

Червоний Хрест України останнім часом також широко почав використовувати набуті знання психологів у такій царині, як перша допомога і подолання «синдрому війни». У цьому йому сприяє Уряд Японії, який через Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця фінансує ряд соціально-психологічних програм для подолання стресового стану у родинах вимушено переміщених осіб зі Сходу нашої держави.

 

На Львівщині заслужили повагу й авторитет члени первинного осередку Червоного Хреста Львівського

обласного психоневрологічного диспансеру, який вже кілька років підряд очолює головна медична

сестра Оксана Степанівна Нецкар.

 

 

 

 

 

І хоч головний лікар психоневрологічного диспансеру Володимир Володимирович Яєчник, – організатор

і провідний спеціаліст лікувального процесу, дуже зайнята людина, але завжди знаходить час,

щоб приділити увагу роботі первинного осередку Червоного Хреста. Новини черпають з «Вісника

Товариства Червоного Хреста України», який Оксана Степанівна отримує у Личаківській РО м. Львова

ТЧХУ.

 

(Докладніше про цей медичний заклад див. у репортажі «Цілителі людських душ», розміщений

за посиланням -http://lviv-redcross.at.ua/blog/2017-03-22-10127 ).

 

Вітаємо Володимира Володимировича і Оксану Степанівну, а в їх особі - увесь колектив цього

медичного закладу, - з професійним святом! Бажаємо нових здобутків як у професійній діяльності,

так і на ниві милосердя!

 

 

 

Фото – Ірини Апостолюк і з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/5892.html

 

Переглядів: 576 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 23.05.2024, 17:58
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024