ВОЛЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ МГП – ПРОБЛЕМА №1
«Коли ваш союзник нападає на цивільних – телефонуйте йому і вимагайте зупинитися…
Коли ваш союзник до невпізнаваності спотворює закони та звичаї війни – використовуйте
всі засоби, що у вас є, щоб його зупинити» – Президент МКЧХ Мір’яна Сполярич
на 79-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
Повне знищення може принести військовий успіх, але не принесе політичної чи моральної перемоги. Якщо прийняття кожного політичного рішення повністю залежатиме від систем безпеки, ви втратите можливість вести переговори.
Ми вітаємо те, що всі члени Ради Безпеки систематично нагадують сторонам конфліктів про необхідність дотримання міжнародного гуманітарного права (МГП) та про формальний зміст цих зобов’язань. Але ми маємо піти далі й забезпечити дотримання істинного змісту міжнародного гуманітарного права. Це означає - вжити всіх можливих запобіжних заходів для зведення до мінімуму шкоди для цивільних осіб.
Це означає - не спотворювати обчислення припустимої пропорційності.
Це означає - поважати норми ведення війни, навіть якщо цього не робить супротивник.
Це означає - погоджуватися з тим, що нейтральні гуманітарні організації можуть доставляти гуманітарну допомогу на території під контролем супротивника.
Це також означає - забезпечувати, щоб не здійснювалися напади на лікарні, цивільні особи могли діставатися безпеки і не блокувалося постачання продуктів харчування.
Негуманність – розпалює насильство. Збереження гуманності – сприяє деескалації. Держави та збройні сили повинні повністю імплементувати МГП у своїх оборонних стратегіях, і не лише для ведення війни, але й для досягнення такої перемоги, яка дозволить встановити довготривалу стабільність. Ми повинні побачити, як Рада [Безпеки] підтримує МГП не лише на словах, але й на ділі.
Від вас залежить, чи стануть Женевські конвенції інструментом для досягнення миру, який рятує життя людей. Коли ваш союзник нападає на цивільних – телефонуйте йому і вимагайте зупинитися. Коли ваш союзник відмовляє МКЧХ в доступі для відвідування затриманих осіб чи військовополонених – телефонуйте йому і вимагайте виконання своїх зобов’язань. Коли ваш союзник до невпізнаваності спотворює закони та звичаї війни – використовуйте всі засоби, які у вас є, щоб його зупинити.
МГП рятує життя. Завдяки йому вдалося звільнити тисячі затриманих осіб у Ємені, численних викрадених дівчат у Чибоці, Нігерія, та допомогло МКЧХ вивести дітей-сиріт у безпечне місце в Хартумі (Сирія). Не спрацьовує не міжнародне гуманітарне право, а воля до його застосовувати.
За джерелом:
https://blogs.icrc.org/ua/2024/09/news-release/79/?utm_source=facebook
Фото – МКЧХ/Фейсбук
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|