ПІДТРИМАЙМО СЕРЦЕ!
Починаючи з 2011 року, 29 вересня щорічно відзначають
Всесвітній день серця, присвячений підвищенню поінформованості
про серцево - судинні захворювання та їх профілактику.
Сьогодні у всіх з'являється можливість не тільки задуматися про власне здоров'я, а й зробити внесок у глобальну боротьбу з однією з найсерйозніших загроз для людства. Приєднуйтесь до цієї важливої події та допоможіть зробити світ здоровішим.
Історія Всесвітнього дня серця та його мета
До 2011 року цей день відзначали в останню неділю вересня. Ініціатором проведення Всесвітнього дня серця у 1999 році стала Всесвітня організація серця, яку підтримали ЮНЕСКО та Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).
Всесвітня організація серця є міжнародною неурядовою організацією, що базується у Швейцарії. Мета цієї організації - очолити глобальну боротьбу із серцевими захворюваннями та інсультом, приділяючи при цьому особливу увагу країнам, що розвиваються. Всесвітній день серця був заснований для освіти людей про серцево-судинні захворювання та основні методи їх профілактики, адже на сьогоднішній день хвороби серця найпоширеніша причина смертності у світі.
Значення Всесвітнього дня серця
На сьогоднішній день серцево-судинні захворювання залишаються провідною причиною смерті у багатьох країнах. Вони включають широкий спектр захворювань, таких як ішемічна хвороба серця, інсульти і гіпертонія. Фактори ризику, такі як неправильне харчування, нестача фізичної активності, куріння та зловживання алкоголем, сприяють розвитку цих захворювань.
За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання забирають понад 18 мільйонів життів щорічно, що становить майже 32% усіх смертей у світі. Це робить серцево - судинні захворювання однією з найбільших загроз для здоров'я населення.
Кардіологи називають кілька факторів ризику серцево-судинних захворювань. До основних з них відносяться: малорухливість, систематичний недосип, постійні стреси, куріння, ожиріння, емоційна напруга, різке схуднення, вживання надмірної кількості солі, алкоголю, неправильне харчування, а також неуважність при прийнятті медикаментів. Всі ці причини призводять до збільшення навантаження на серце та судини.
Погодьтеся, наше серце – це дуже роботящий орган. Адже протягом п'яти хвилин серце прокачує п'ять літрів крові. За годину воно робить у середньому 4200 ударів та перекачує 300 літрів крові.
Наше серце працює 24 години на день, 7 днів на тиждень, ми завдячуємо йому за кожен вдих і видих. Це найважливіший орган, який ніколи не зупиняється. А Ви знаєте які продукти для серця допоможуть зберегти його в цілості та безпеці? Можемо перерахувати деякі з них. Насамперед це: риба, вівсяна каша, броколі, гарбуз, часник, авокадо, помідори, молода картопля, горіхи, фрукти та сухофрукти, а також шоколад.
Як відзначити Всесвітній день серця?
Традиційно цього дня проводяться різноманітні заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до актуальних питань, пов'язаних із високими показниками смертності через серцево-судинні захворювання. До таких заходів належать: лекції; виставки; форуми; концерти та фестивалі; безкоштовні перевірки здоров'я; покази фільмів та вистав; організація піших прогулянок та спортивних заходів, різноманітні благодійні акції.
Полюбіть сьогодні себе
Це означає – добре спати, смачно та правильно харчуватися, знаходити час, щоб позайматися спортом разом зі своїми дітьми, вміти зупинятися, щоб відпочити від стресових ситуацій. Запевняємо, серце відповість вам за це взаємністю.
|