Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Червень » 27 » Зелена аптека: «Липа має лікувальні властивості і протипоказання», - Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ
17:27
Зелена аптека: «Липа має лікувальні властивості і протипоказання», - Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ

 

ЛИПА - НАРОДНИЙ ЛІКУВАЛЬНИЙ  ЗАСІБ  ВІД  ЗАСТУДИ

 

 

 

 

 

 

 

 

Збирати квіти липи слід в червні - початку липня. Для того, щоб заготовити

максимально корисну сировину, зривайте суцвіття, квітки які повністю розкрилися.

 

 

Щоб зберегти ефірні масла, які містять квіти липи, суцвіття потрібно збирати в суху погоду рано вранці, в крайньому випадку, до полудня. Квіти не слід збирати під сонячними променями, так як це руйнує деякі корисні речовини. Зберігати липові квіти краще в паперових пакетах. Не можна зберігати сировину в пластикових контейнерах, оскільки вона втратить свої властивості.

 

Липовий цвіт (квітки і приквітки) використовується в якості ароматизатора в парфумерній промисловості, у виробництві коньяків і лікерів, а також як замінник чаю.

 

Корисні властивості липи

 

У квітках липи міститься велика кількість ефірного масла, яке поширюється по повітрю і заспокійливим чином впливає на нервову систему. Тому прогулянка по липовим алеях може принести суттєву користь здоров'ю.

Однак найбільш повно розкриваються цілющі властивості липи в чаях, настоях і відварах з квіток. Відвари липового цвіту використовують як знеболюючий, тонізуючий, стимулюючий роботу серця і кровоносної системи, протизапальний і потогінний засіб.

 

 

 

 

 

 

Дуже корисна липа і для зовнішнього застосування: примочками з липовим настоєм лікують шкірні виразки, опіки, геморой, знімають болі в суглобах. А при безсонні, ревматизмі, шлункових кольках і спазмах кишечника немає кращого засобу, ніж тепла ванна з додаванням липового цвіту.

Екстракт липи використовують в традиційній медицині для виготовлення ліків від харчових отруєнь.

 

Настої квіток і кори липи, що мають потужний відхаркувальну дію, використовуються при затяжному бронхіті, ангіні, хронічному кашлі. Крім цього, цей чудодійний засіб здатний полегшити стан людини при ракових захворюваннях.

 

У народній медицині липовий цвіт застосовується при:

  • застуді,
  • ревматизмі,
  • кашлі,
  • крупі,
  • болях в животі.

 

Липовий чай має лікувальний ефект

 

Липа – це народний засіб проти запалення, застуди та загальної слабкості організму. Чай з квіток цієї рослини був і є надійною профілактикою застуди у зимовий час та прохолодну погоду.

 

 

 

 

 

 

Як лікувальний засіб липу і чай з неї рекомендовано приймати при застудних і запальних захворюваннях, головному болі, підвищеній нервовості, виснаженості організму, хворобах печінки і нирок, геморої, жіночих захворюваннях, клімаксі і порушеннях менструального циклу.

 

СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ

  • Заливаємо сировину окропом. Можна використовувати чайник для заварки чаю.
  • Настоюємо 0,5 години. Якщо заварюємо у чайнику – накриваємо і носик.
  • Можна пити у чистому вигляді або додавати у звичайний чай для підвищення імунітету та профілактики застуди.

ЭФФЕКТ:

  • Підвищення захисних сил організму.
  • Профілактика застудних захворювань.
  • Прискорення одужання.
  • Стабілізація гормонального фону.
  • Поліпшення потовиділення, виведення жовчі та сечі.
  • Зняття запальних процесів.
  • Активізація роботи шлунково-кишкового тракту.
  • Зменшення головного болю.
  • Зміцнення нервової системи.

 

 

Препарати з липового цвіту в суміші з шавлією ефективні при кору, свинки, судомах і наявності піску в сечі. Плоди липи застосовують зовнішньо (у вигляді порошку, або розтертими в оцті) при кровотечах з ран, носа, рота і т. д.

 

Спосіб застосування відвару з квіток липи:

 

Півтора столової ложки дрібно нарізаних квіток заварюють в одній склянці окропу. Треба настояти продовж 20 хвилин, процідити і вживати всередину по 1-2 склянки на ніч (як потогінний засіб) ; для полоскання додати 5 грамів харчової соди на склянку відвару.

 

Доведено, що дуже корисна липа для жінок. Завдяки високому вмісту в липовому чаї «фітоестрогенів», близьких за складом до жіночих статевих гормонів, він нормалізує менструальний цикл і полегшує нездужання при хворобливих місячних.

 

 

 

 

 

 

Настій з квітів липи надає омолоджуючу дію на шкіру, робить її бархатистою і пружною, тому косметологи радять щодня використовувати його в якості тоніка для обличчя.

 

Протипоказання липи

 

Проте, не дивлячись на цілющі якості, є протипоказання липи, обумовлені дією, яку вона надає на організм.

 

Через сечогінні і потогінні властивості липового чаю великий тиск відчуває серцева діяльність, тому його не можна пити щодня. Втім, дані протипоказання липи не завадять вам використовувати ці ефективні ліки, виготовлені самою природою, для лікування і профілактики різних захворювань.

 

Довідково

 

 

 

 

 

 

Уляна Стельмах (на знімку) 13 років, як у Червоному Хресті. До своєї економічної освіти у Львівському національному університеті ветеринарної медицини і біотехнологій додала ще й диплом медичної сестри, який здобула у Львівському коледжі – національного медичного університету ім. Данила Галицького. Змалку їй полюбилася «зелена аптека», коли для уроків ботаніки треба було складати гербарії у школі, і з тих пір має велику любов до різних рослин, досвід у їх збиранні і заготівлі. Своїми нагромадженими знаннями, – залюбки ділиться з оточуючими.

 

Як ми уже повідомляли, Уляна Стельмах пробує свої сили на сайті у рубриці “Зелена аптека”. На першу її публікацію про лікувальні властивості меліси (див.: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-19-19391 ), надійшло понад 200 відгуків від читачів.

 

Друга публікація про бузок (див.: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-22-19416), набрала стільки ж схвальних відгуків, як і перша.

 

Третя публікація про глід (див: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-24-19429 ), також набрала чимало відгуків.

 

Четверта публікація – про цвіт бузини (див.:  http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-06-05-19531).

 

П'ята публікація – про лікувальні властивості кульбаби (див.: http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-05-31-19492).

 

Побажаймо ж Уляні Михайлівні, як запальній, з почуттям новизни, щирій людині, знаходити цікаві теми, збагачувати образну палітру, шукати такі лікарські рослини, які нас підтримають у боротьбі за зміцнення імунітету і в ці нелегкі часи пандемії на коронавірус!

 

Фото – автора та з відкритих джерел в Інтернеті

Уляна Стельмах,

голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ

 

 

Переглядів: 757 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 26.11.2024, 16:49
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 26
Гостей: 26
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024